Kripto güvenlik şirketi Bitcoin fiyatındaki büyük hareketleri böyle tahmin ediyor

Bitcoin’in fiyatının nereye gideceğini öngörmek zor ancak büyük hareketlilikler bazı teknik yollarla tahmin edilebiliyor. Chainalysis’in bunun için bir önerisi var.

Bitcoin’in fiyatı son dönemde yukarı ve aşağı sert hareketler sergiliyor. 23 Mart itibari ile bir numaralı kripto paranın 30 günlük volatilitesi yüzde 10.68’e tırmandı ve bu rakam 2013’ten beri ilk kez görülüyor.

Bitcoin’in fiyatının nereye gideceğini öngörmek zor ancak büyük hareketlilikler bazı teknik yollarla tahmin edilebiliyor.

New York merkezli Bitcoin, kripto ve Blockchain araştırma şirketi Chainalysis’in baş ekonomisti Philip Gradwell, lider kripto paradaki büyük fiyat hareketlilikleri için borsalara giren paradaki büyük artışların iyi bir gösterge olduğunu ifade ediyor.

Gradwell, “Borsalara kripto para girişlerindeki büyük artışların oynaklığın artacağının iyi bir göstergesi olduğu kanıtlanmıştır. Bu nedenle, borsalara transfer edilen miktarlara dikkat etmenizi öneririz.” diyor.

Chainalysis’in araştırmalarına göre, kripto para borsalarına günlük Bitcoin girişi, Mart ayının ikinci haftası boyunca 2020 ortalamasına göre yüzde 250 arttı. Şirket, Bitcoin’deki alım satım aktivitesinin borsalarda halihazırda tutulan Bitcoin’lerden ziyade yeni giren Bitcoin’ler ile yönlendirildiğini belirledi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: