Kraken araştırdı: Bitcoin fiyat beklentileri belirlendi

Kraken’ın araştırma kolu Kraken Intelligence, endüstri katılımcılarıyla Bitcoin fiyat beklentilerinin masaya yatırıldığı bir araştırma raporu yayınladı.

Kripto para borsası Kraken’ın araştırma kolu Kraken Intelligence, dünyanın dört bir yanından 400 kişi ve kurumun katılım sağladığı araştırmada 2020’de kripto paralara ilişkin beklentileri masaya yatırdı.

Araştırmanın katılımcıları arasında bireysel trader’lar, kurumlar, yatırımcılar, ödeme şirketleri, kripto para borsaları ve madenciler yer aldı. Bunların yüzde 84.1’inin yönetimi altındaki varlık 10 milyon dolardan azken yüzde 2.6’sının 100 milyon dolardan, yüzde 2.6’sının 50 milyon dolardan ve yüzde 10.6’sının ise 10 milyon dolardan fazlaydı.

Bitcoin için katılımcılar tarafından belirtilen ortalama 2020 fiyat hedefi 22 bin 866 dolar. Ether için ise ortalama öngörü 810 dolar. Araştırma, Bitcoin’in 9000 dolar seviyelerinde, Ether’in ise 170 dolar seviyelerine işlem gördüğü Ocak ayında gerçekleştirildi.

Araştırmada yer alanların yüzde 50’si bu sene ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC) bir Bitcoin ETF’sine onay vereceğini düşünüyor.

Bir diğer öne çıkan bulgu da şu: katılımcılar, yatırım/satış kararları alırken öncelikle teknik analize dayanıyor. Daha sonra ise temel analiz, piyasa duyarlılığı ve endüstri araştırma raporları geliyor.

Son olarak Tether (USDT) stabil kripto para kullanıcıları arasında yüzde 60.4 ile ezici bir şekilde favori.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: