Kovid-19 aşılarıyla ilgili iş birliği, HBAR’ın fiyatını ikiye katladı

Birleşik Krallık Ulusal Sağlık Servisi (NHS), Kovid-19 aşılarının sıcaklığını izlemek için Blockchain platformu Hedera Hashgraph ile birlikte çalışıyor.

Dün yayınlanan basın bültenine göre, varlık izleme şirketi Everyware, günün her saatinde aşıların sıcaklığını takip etmek üzere NHS’ye yazılım sağlayacak, Hedera Hashgraph’ın dağıtık defter teknolojisi ile de bu verilerin doğruluğu garanti edilecek.

İlk etapta bu teknoloji, İngiltere’nin South Warwickshire, Stratford Upon Avon ve Warwick hastaneler bölgesindeki NHS tesislerinde kullanılacak ve aşı dağıtımı ilerledikçe genişletilecek.

Bozulmanın önlenmesi için aşıların donma noktasının epeyce altında saklanmasına ihtiyaç duyulduğundan güvenilir bir takip sistemi önem taşıyor. Bilindiği üzere, Pfizer/BioNTech aşısının yaklaşık -70 derece bir sıcaklıkta saklanması gerekiyor.

Hedera’nın token’ı HBAR, gelişmenin etkisi ile büyük bir fiyat artışı yaşadı. Token, dün 0.066 dolardan işlem görürken bugün sabah saatlerinde neredeyse yüzde 100’lük bir artışla 0.12 dolara ulaştı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: