Koronavirüs korkusu büyüdü, piyasalardan 700 milyonluk Bitcoin silindi

Digitex’in eski çalışanı olduğu iddia edilen bir şahıs, 8000’den fazla kullanıcı bilgilerini ele geçirdiğini ileri sürüyor. Bu bilgi ve belgelerden bazıları, bir Telegram kanalında yayınlandı.

Kripto para vadeli işlem sözleşmeleri platformu Digitex’in eski bir çalışanı, borsanın 8000 kullanıcının kişisel verilerini bir Telegram kanalında yayınladı.

Digitex, veri ihlalini doğrularken veriler; pasaport fotoğrafları, nüfuz cüzdanları ve sürücü belgeleri gibi müşterini tanı (KYC) prosedürü nedeniyle verilen belgeleri içeriyor.

Digitex’ten yapılan açıklamada, ortaya çıkan bu durum nedeniyle özür dilendi ve ekibin durumu düzeltmek için ellerinden gelen her şeyi yaptığı bildirildi.

Kendini “Digileaker” olarak adlandıran şahıs, Telegram kanalında kuruluşundan bugüne kadar Digitex’i kullanan her kullanıcının kimlik doğrulama belgelerini elinde tuttuğunu iddia ediyor. Dahası, verileri Digitex’e kimlik doğrulama hizmetleri sunan bir şirket olan Sum and Substance’ten elde ettiğini ileri sürüyor.

Benzer bir olay, geçen sene Binance’in de başına gelmişti. Borsanın kullanıcılarına ait belgeler, yine bir Telegram kanalında çarşaf çarşaf yayınlanmıştı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: