JP Morgan: Aile ofisleri, Bitcoin’i altına tercih ediyor

Bankacılık devi JP Morgan’ın son raporunda aile ofisleri gibi kurumsal yatırımcıların Bitcoin ETF’lerini altın ETF’lerine tercih ettiği belirtildi. Analistlere göre, daha önce altın ETF’lerine yatırım yapan aile ofisleri gibi kurumsal şirketler artık Bitcoin’i, bu değerli metale bir alternatif olarak görüyor olabilirler.

Grayscale Bitcoin Trust, son dönemde altın ETF’lerini geride bıraktı. ABD’nin en büyük bankalarından olan JP Morgan’a göre ise bunun sebebi, varlıklı ailelerin fonlarını yöneten organizasyonlar olan aile ofislerinin başını çektiği kurumsal yatırımcıların, en büyük kripto paraya olan talebi…

CoinDesk’in aktardığına göre JP Morgan analistlerinin 6 Kasım tarihli raporunda konuyla ilgili olarak ise şu ifadeler yer aldı:

“Bu kontrat, aslında daha önce altın ETF’lerine yatırım yapan aile ofisleri gibi kurumsal şirketlerin artık Bitcoin’i, bu değerli metale bir alternatif olarak gördükleri fikrini destekliyor olabilir.”

Analistlere göre; Grayscale Bitcoin Trust’ındaki yükselmenin sebebi artık, sadece milenyıllar olarak belirtilen yaş aralığındaki yatırımcıların değil, aile ofisleri gibi kurumsal şirketlerin ve fon yöneticilerinin de BTC’yi tercih ediyor olmaları.

Analistler raporda ayrıca Bitcoin‘in altın karşısındaki ‘alternatif varlık’ statüsünü devam ettirmesi durumunda da en büyük kripto paraya olan talebin daha da artacağını söylediler:

“23 Ekim tarihli bir önceki raporumuzda da belirttiğimiz gibi Bitcoin, altın karşısındaki ‘alternatif varlık’ mücadelesini yoğun şekilde sürdürürse, BTC’nin uzun vadedeki yükselişi devam edecektir. Bitcoin’in ayrıca; altına ETF, külçe ya da maden ile yapılan yatırımlara eşit hale gelmesi için bugünkü piyasa değerinin yaklaşık 10 katına çıkması gerekmektedir”

Öte yandan analistler bu hafta Bitcoin’de yaşanan sert yükselişin de en büyük kripto parayı, olması gerekenden fazla satın alım seviyelerine getirmiş olabileceği ve bir düşüş yaşanabileceği konusunda da uyardılar.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: