Joe Biden, kritik kurumun başına Ripple’ın eski danışmanını düşünüyor

michael-barr

Ripple‘ın eski danışmanlarından Michael Barr’ın Joe Biden yönetiminde Para Birimi Kontrol Ofisi’ne (OCC) başkanlık edeceği bildiriliyor.

Wall Street Journal’ın konuyu bilen kaynaklara dayandırdığı haberine göre, ABD Senatosu tarafından onaylanırsa Barr, Brian Brooks’un yerini alacak. Bilindiği üzere, bir süre Coinbase’in baş hukuk müşaviri olarak görev yapan, daha sonra buradan ayrılarak OCC’nin başına geçen Brooks, Trump’ın başkanlığı kaybetmesi sonrası koltuğu bıraktı.

Şu anda Michigan Üniversitesi Ford Kamu Politikaları Fakültesi dekanı olan Barr, daha önce Barack Obama yönetimi altında Hazine Bakanlığı müsteşarı olarak çalıştı. Hazine Bakanlığı’nın bağımsız bir birimi olan OCC, tüm ulusal bankaların yanı sıra yabancı bankaların federal şubelerini denetler ve düzenler.

Barr, Ripple’ın danışma kuruluna 2015 yılında katılmıştı ancak şirketten ne zaman ayrıldığı bilinmiyor.

Öte yandan Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile bir yasal mücadele içinde. SEC, şirketi ve iki yöneticisi CEO Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’i XRP yoluyla 1.3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satmakla suçluyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: