Jeff Bezos destekli uygulama Bitcoin de sunmaya başladı

Jeff Bezos’un kişisel risk sermayesi şirketi tarafından desteklenen Chipper Cash, milyonlarca kullanıcısı için Bitcoin alım satımını da devreye aldı.

Afrikalı sınır ötesi fintek girişimi Chipper Cash, Amazon CEO’su Jeff Bezos’un kişisel risk sermayesi şirketi Bezos Expeditions’ın katılımıyla gerçekleşen ve Ribbit Capital’in liderlik ettiği B Serisi fonlama turunda 30 milyon dolar topladı.

Chipper Cash, 2018 yılında San Francisco’da Ugandalı Ham Serunjogi ve Ganalı Maijid Moujaled tarafından kuruldu. Şirket; Gana, Uganda, Nijerya, Tanzanya, Ruanda, Güney Afrika ve Kenya olmak üzere yedi ülkede işlem ücreti olmaksızın mobile tabanlı P2P ödeme hizmetleri sunuyor.

Şirket, platformunda 3 milyon kullanıcıya ulaştı ve günlük ortalama 80 bin işlem gerçekleştiriyor. CEO Ham Serunjogi, 2020 yılının Haziran ayında Chipper Cash’in ödemelerde aylık 100 milyon dolara ulaştığını belirtti.

Şimdi girişim, B Serisi finansman turunda elde ettiği gelirle birlikte ürünlerini çeşitlendirmeyi ve hizmet sunduğu ülkelerin sayısını artırmayı hedefliyor. Ürün tarafında şirket, daha fazla ticari ödeme çözümü, kripto para alım satım seçenekleri ve yatırım hizmetleri sunmayı planlıyor. Bitcoin alım satım özelliğini şimdiden devreye aldılar. Amazon, Facebook gibi şirketlerin hisselerine erişim ise yakında mümkün olacak.

Konuyla ilgili olarak TechCrunch’a açıklamalarda bulunan CEO, “Özümüzde daima bir P2P finansal transfer platformu olacağız. Ancak kullanıcılarımız, kripto para alımı satım ve hisse senedi yatırımları gibi hizmetler de talep ediyor.” dedi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: