İtalyan bankası, küresel krizin ortasında Bitcoin satmaya başladı

İtalyan bankası Banca Sella, Hype adındaki platformunda müşterilerinin Bitcoin alıp satmasına imkan vermeye başladı.

İtalya’nın borcunun sürekli artması ve koronavirüsle ilgili tüm olumsuzluklara rağmen Çizme’den iyi haberler de geliyor. İtalyan bankası Banca Sella, resmi internet sitesine göre, Hype adındaki platformuna müşterilerinin direkt olarak Bitcoin alıp satabilecekleri bir özellik ekledi.

Platform, bankaya göre halihazırda bir milyondan fazla müşteri tarafından düzenli olarak kullanılıyor. Platformda kripto paraların yanı sıra türev ve CFD’ler gibi diğer finansal enstrümanlar da alınıp satılabiliyor. Birkaç tık ve kolay bir kayıtla kullanıcılar kendileri için Bitcoin cüzdanı da oluşturabiliyor.

Banka, cüzdanda tutulan Bitcoin’ler ve özel güvenlik anahtarlarının sorumluluğunu da alıyor. Cüzdan çok kolay adımlarla oluşturlabilirken bu hizmet de ücretsiz. Hype platformu üzerinden birkaç banka hesabı da birbirlerine bağlanabiliyor. Sonuç olarak kullanıcı Bitcoin satın almak için doğrudan hesaptaki bakiyesini kullanabiliyor.

Banka ayrıca, doğrulama ve ciroya bağlı olarak etkinleştirilebilen farklı günlük işlem limitleri belirledi. “Hype Start” kategorisinde Bitcoin, günlük 500 avro ve yıllık 2.500 avro satın alma limiti ile alınabiliyor. Premium kategorisinde, Bitcoin günlük 4.990 avro ve yıllık 50.000 avro ile satın alınabiliyor. Hype işlemler için yüzde 1 komisyon alıyor.

Benimseme yolunda herhangi bir ilerleme, özellikle koronavirüs krizi gibi çalkantılı zamanlarda çok önemli. İtalya’da önlemler çerçevesinde sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: