İstanbul’daki bu eğlence mekânı, cirosunun %3’ünü Bitcoin ile yapıyor

İstanbul’daki sayılı eğlence mekânlarından biri olan ve ödeme yöntemi olarak Bitcoin de kabul eden Esnaf, cirosunun yüzde 3’ünü Bitcoin ile yapıyor.

İstanbul ve Türkiye’nin genelinde Bitcoin kabul eden işletme sayısı artıyor. Bitcoin kabul etmeye başlayan işletmeler, cirolarında artış yaşıyor ve özellikle yurt dışından gelen müşterilerine kolaylık sağlıyor.

İstanbul Maslak’ta bulunan eğlence mekânı Esnaf da Bitcoin kabul eden önemli işletmelerden biri. Kapısında “Burada Bitcoin kabul edilir” logosu bulunan mekânın sahibi Atilla Bingöl, bu logoyu astıktan sonra Bitcoin ile yaptıkları işlerde patlama yaşadıklarını söylüyor.

Sabah Gazetes’inden İbrahim Acar’ın haberine göre Bingöl, kripto paranın önünde sonunda iş hayatında olacağını kabul ettiklerini belirterek “4 yıl önce dijital para ile ilgili ödeme sistemlerini işyerimizde başlattık. İsteyen müşteriden tahsilatı Bitcoin ile yapıyoruz. Müşterilerimiz ilgili fakat bir o kadar da çekingen ama yurt dışından gelen müşterilerimizin çoğu hesabı bu şekilde ödüyor” diyor.”

Bingöl, şu anda cirolarının yüzde 3’ünün Bitcoin ile yapıldığını ifade ediyor.

Bitcoin ödemeleri, turistik yerlerde çok daha yaygın. Sultanahmet’teki birçok otel Bitcoin kabul ediyor. Bu otellerden biri Türk Art Otel. Otelin yöneticileri, müşterilerden oda ücretini Bitcoin ile aldıklarını ve faturasını da kestiklerini söylüyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: