İskoç kulübü Rangers, token çıkarmak için Bitci ile anlaştığını duyurdu

rangers

İskoçya’nın önde gelen futbol kulüplerinden biri olan Rangers, bugün yaptığı açıklamada, kulübün resmi taraftar token’ı iş ortağı olarak Bitci Teknoloji’yi seçtiğini duyurdu. Açıklamada, Rangers’ın Bitci ile birlikte bir taraftar token çıkarmak için çalışma yapacağı ifade edildi.

Kripto paralar, spor dünyasında popülaritesini giderek artırıyor. Birçok futbol kulübü, taraftarlarla olan etkileşimlerini artırmanın ve daha fazla gelir elde etmenin bir yolu olarak taraftar token’larını tercih etmeye başladı. Türkiye’de Galatasaray, Trabzonspor, Başakşehir, Karşıyaka ve Eskişehirspor gibi futbol kulüpleri, kendi taraftar token’larını çıkarırken dünyada da birçok önde gelen kulüp aynı adımı attı. Bunlar arasında PSG, Juventus, Atletico Madrid, Barcelona ve Milan sayılabilir.

Şimdi Rangers da Bitci ile bu kulüpler arasına katılıyor. Anlaşma kapsamında 2022/23 sezonunun sonuna kadar Bitci.com markası, Rangers’ın formasında, Ibrox Stadyumu’nda ve kulübün dijital platformlarında yer alacak.

Rangers Pazarlama Direktörü James Bisgrove, konu hakkında Bitci ile varılan iş birliğinin heyecan verici olduğunu ve ticari gelirlerin büyümesinde hızlı bir etki göstereceğini söyledi.

Bitci Teknoloji Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Çağdaş Çağlar ise “Avrupa’nın en eski kulüplerinden biri olan Rangers ile böylesine önemli bir projeye imza atmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Bu anlaşma, büyük bir sportif başarı geçmişine sahip Rangers’ın ticari gelirlerini önemli ölçüde artıracaktır. Blockchain teknolojisinin yakın gelecekte spor endüstrisinin önemli bir parçası olacağına inanıyoruz. Bu trendin önemini bugün görebilen spor kulüpleri, ilerleyen dönemlerde büyük avantajlar elde edecekler. Bu bağlamda, bu harika vizyon için Rangers yönetimini de tebrik etmek istiyoruz. Bu ortaklığın İskoçya ve Avrupa’da birçok tarihi kupa kazanan Rangers için yeni başarılara yol açacağını umuyoruz. Proje, aynı zamanda Rangers taraftarlarının kulüple bağlarını güçlendirmelerini sağlayacak.” şeklinde konuştu.

Rangers’ın token’ı, yakında Bitci.com üzerinde de listelenecek.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: