Interpol’den kripto para takibi için iş birliği

Uluslararası polis teşkilatı Interpol, karanlık ağ üzerinde kripto para işlemlerini izlemek için Güney Koreli bir şirketle iş birliği yapmaya başladı.

Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı (Interpol), kripto para işlemleri için “internetin karanlık bölgesi” olarak bilinen Dark Web’de (Karanlık Ağ) yapılan işlemleri takip edebilmek için Güney Koreli veri istihbarat firması S2W Lab ile ortaklık yaptığını duyurdu.

S2W Lab tarafından yapılan açıklamaya göre firma, kripto para kullanımı da dahil olmak üzere karanlık web etkinliğini analiz ve takip etmek için Interpol ile bir yıllık bir sözleşme imzaladı.

Açıklamada, yeterli izleme araçlarının bulunmamasından dolayı karanlık web portallarının, kredi kartı ve pasaport bilgilerinin yasa dışı ticaret de dahil olmak üzere siber suçların bir merkezi olarak ortaya çıktığı belirtildi.

2018’de kurulan girişim, benzersiz, yapay zeka tabanlı bir “çok alanlı analitik motor” kullanarak veri topluyor ve karanlık ağı analiz ediyor. S2W Labs şu anda, birden çok zaman dilimi ve birden çok etki alanı içinde bağlantıları bulan bir veritabanı oluşturma sürecinde.

S2W Labs CEO’su Suh Sangduk ortaklıkla ilgili olarak, “Dark Web’deki siber suçlara karşılık vermek, kripto para birimlerinin geniş kullanımı ve özellikleri nedeniyle çok zor. Uluslararası istihbarat kurumlarıyla teknolojimizi kullanarak iş birliği içinde olacağız ve iyiliğin yararına işler yapacağız” dedi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: