Infura çöktu, kripto para borsaları ETH çekme işlemlerini askıya aldı

Ethereum altyapı sağlayıcısı Infura çöktü, kripto para borsaları ETH ve ERC-20 token’ları için para çekme işlemlerini askıya aldı.

Ethereum altyapı sağlayıcısı Infura, bir hizmet kesintisiyle karşı karşıya. Bunun sonucunda Infura’yı kullanan kripto para borsaları ETH ve ERC-20 token’larında para çekme işlemlerini askıya almak zorunda kaldı. Binance de bu borsaların arasında yer alıyor. Ayrıca yine varsayılan olarak Infura’nın kullanıldığı popüler Ethereum cüzdanı MetaMask de sorunlar yaşıyor.

Infura’dan yapılan ilk açıklamada, “Şu anda Ethereum Mainnet API’mizde bir hizmet kesintisi yaşıyoruz. Ekibimiz işleyişi normale döndürmek için çalışıyor.” denildi. İkinci açıklamada ise şirket, etkilenen bileşenler için çevrim içi olarak ek kapasite sağladığını söyledi ve kesintinin temel nedeninin belirlenmesi için çalışmaya devam edildiğini aktardı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao da bir açıklama yaptı. Zhao, “11234873 numaralı blokta muhtemel bir ETH zincir bölünmesi vardı. Etherscan ve Blockchair, bu bloktan sonra iki farklı zincir ve veri gösteriyor. Şimdi çözüyoruz ancak para çekme işlemlerini geçici olarak kapattık. Fonlar güvende.” dedi.

Crypto.com CEO’su Kris Marszalek ise “Ethereum ağ sorunu nedeniyle Ethereum ve ERC-20 para yatırma / çekme işlemlerini durdurduk. Tüm fonlar güvende, konuyu inceliyoruz ve topluluğumuzu gelişmelerden haberdar edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Problem belirlendi

Infura’dan 12.47’de yapılan son açıklamada, problemin altında yatan temel nedenin tespit edildiği ve düzeltme işlemi için hazırlık yapıldığı bildirildi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, TSİ 13.21’de ETH ve ERC-20 token yatırma ve çekme işlemlerinin tekrar etkinleştirildiğini bildirdi.

Problem ilk olarak TSİ 11.12’de ortaya çıktı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: