“İnanılmaz performans” vaadi: Bitcoin devi Bitmain en yeni ürününü duyurdu

Kripto para madenciliği ekipmanları üreticisi Bitmain, çok yüksek performanslı en yeni Bitcoin madencilik cihazlarını duyurdu.

Dünyanın en büyük kripto para madencilik cihazları üreticisi Bitmain, “inanılmaz performans” sunduğunu iddia ettiği iki yeni Bitcoin madencilik cihazının duyurusunu yaptı. Şirket, yeni cihazlarına Antminer S19 ve Antminer S19 Pro adını verdi.

Bitmain’in resmi açıklamasında, “madenciliğin geleceği” olarak tanımlanan S19 Pro, 29.5 J/TH güç verimliliği ile birlikte 110 TH/s’lik bir hash gücüne sahip. Bu rakamlar, S19 Pro’yu dünyanın en güçlü Bitcoin madencilik cihazı yapıyor. Serinin giriş modeli S19 ise 34.5 J/TH güç verimliliği ile beraber 90 TH/s’lik bir hashrate sunuyor.

Yeni ürün S19 Pro’nun hashrate’i Antminer S17 serisinden T17+ modelinin iki katı. Yeni cihazların teslim tarihi ve fiyatları henüz bilinmiyor.

Bitmain’in yeni nesil Bitcoin madencilik cihazı, kaynak: Bitmain

Bitmain rakipleri tarafından sıkıştırılıyor

Bitcoin madenciliği sektörü artık birkaç yıl öncesi gibi değil. Son dönemde birçok yeni oyuncu Bitmain’i sıkıştırmaya başladı. Özellikle Bitmain’in eski üst düzey yöneticilerinin biri tarafından kurulan MicroBT’nin WhatsMiner ürünleri, önemli bir pazar payı elde etti. Bitmain’in MicroBT’nin yanı sıra Canaan Creative gibi ciddi bir rakibi daha var.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: