Icrypex, BiLira’yı listelemeye başladı

Kripto para borsası Icrypex, Türk Lirası’na dayalı stabil kripto para BiLira’yı (TRYB) platformuna ekledi.

Fotoğraf: Uzmancoin arşivi

Kripto para borsası Icrypex, Türk Lirası ile desteklenen stabil kripto para birimi BiLira’yı (TRYB) listelemeye başladığını duyurdu. Borsadan yapılan açıklamada, “Yatırımcılar, icrypex.com üzerinden 1 Türk Lirası karşılığında 1 BiLira satın alabilecek ve yine 1 BiLira’yı 1 Türk Lirası olarak nakde çevirebilecek. Kısaltması TRYB şeklinde ifade edilen kripto para birimi, Icrypex’te TRYB/TRY işlem çiftiyle listeleniyor. KYC/AML sürecini tamamlayan tüm yatırımcılar icrypex.com üzerinden BiLira satın alabiliyor.” denildi.

BiLira’ya Icrypex’in Kolay Al-Sat bölümünden ulaşılabiliyor

TRYB, Icrypex ile birlikte artık üç farklı platformda listeleniyor. Kripto para, daha önce FTX ve Coiny’de yer almıştı.

“Icrypex’i geleneksel finansla birleştirmek istiyoruz”

Icrypex CEO’su Gökalp İçer, geçtiğimiz ay uzmancoin.com’a verdiği özel röportajda, Icrypex’i Bitcoin ve Ether gibi kripto paraların türev ve opsiyon ürünlerini oluşturarak geleneksel finansla birleştirmek istediklerini söylemişti. İçer, ayrıca Asya’da planladıkları bazı projeleri olduğunu ve bu sene faaliyete geçirmeyi hedeflediklerini açıklamıştı.

İçer, Bitcoin’in fiyatı konusunda ise lider kripto paranın yıl sonunu 10 bin doların üzerinde kapatmasını beklediğini dile getirmişti.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: