ICO patlamasında yıldızı parlayan Coinbase destekli platform kapanıyor

ICO patlaması sırasında ortaya çıkan ve Coinbase tarafından desteklenen Blockchain projesi TruStory, faaliyetlerini sonlandırıyor.

İnsanların internette verimli tartışmalar için bir araya gelebilecekleri bir ortam yaratmayı hedefleyen Blockchain projesi TruStory, kapanacağını duyurdu.

Şirketin CEO’su Preethi Kasireddy tarafından Medium’da yayınlanan yazıda, alınan kararın gerekçesi olarak yasal zorluklar ve pazarın hazır olmaması gösterildi.

TruStory, 2017’de kurulmuş ve 2018 yılının Mayıs ayında aralarında önemli şirketlerin bulunduğu yatırımcıların katılımıyla 3 milyon dolar elde ettiği bir tohum finansmanı turu gerçekleştirmişti.

Kurucusu ve CEO’su Kasireddy, söylediğine göre, kripto para alanının kabile savaşları ve yanlış bilgilerle çalkalandığını fark etmiş, bununla mücadele etmek ve kaosa bir düzen getirmek üzere TruStory’yi geliştirmişti. TruStory, itibar odaklı bir sosyal medya platformu olarak faaliyet gösterecekti.

Projenin yatırımcıları arasında Coinbase Ventures’tan Pantera Capital’e kadar önemli risk sermayesi fonları vardı.

Duyuruda ayrıca fonların ilgili yatırımcılara iade edileceği belirtildi.

Son olarak yazıda, ABD’de tokenizasyon konusunda mevcut yasal şartların “çok zorlu” olduğu ve kripto piyasaların henüz projenin ölçeklendirilmesini sağlayacak kadar büyük olmadığı ifade edildi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: