Hollanda’nın, Bitcoin yatırımcılarından istekleri “Bu kadarına pes!” dedirtti


Hollanda Merkez Bankası (DNB), borsa kullanıcılarından Bitcoin satın alma amaçlarının ne olduğuna varana kadar ayrıntı istiyor.

hollanda

Hollanda merkezli Bitcoin ve kripto para borsası Bitonic, şirketin diğer Avrupa ülkelerinde bulunan uygulamaların çok ötesine geçen ek kullanıcı doğrulama önlemleri almaya zorlandığını açıkladı.

Borsa, kullanıcılarına yaptığı açıklamada, “Şu andan itibaren hakkınızda Bitcoin satın alma amacınız ve ne tür bir cüzdan kullandığınız gibi ek ayrıntılar sormamız gerekiyor.” dedi.

Hollanda Merkez Bankası (DNB) tarafından kullanıcılarla ilgili istenen bilgiler bunlarla sınırlı değil. Dahası Bitonic, “Cüzdanınızdan bir ekran görüntüsü yüklemenizi veya bir mesaj imzalamanızı talep ederek verilen Bitcoin adresinin yasal sahibi olduğunuzu da doğrulamak zorundayız.” diyor.

Bitonic ayrıca, merkez bankasından bu önlemleri etkisiz ve orantısız bulduklarını ve defalarca kaldırılmasını rica ettiklerini fakat itirazlarının bir etkisi olmadığını belirtti.

Hollanda’daki ağır yasal gereksinimlerden dolayı birçok kripto para şirketi, burada bulunan merkezlerini Avrupa’nın diğer ülkelerine taşıdı, bazıları ise kıta değiştirdi. Örneğin daha önce merkezi Amsterdam’da bulunan kripto türev borsası Deribit, Şubat ayında Panama’ya taşındı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: