HODL Bitcoin için Büyük Bir Sebep: Vergileri Düşürmek

CoinTracker’dan Shehan Chandrasekera, The Decrypt Daily’ye ABD merkezli kripto kullanıcılarının uzun vadeli sermaye kazancı vergilerini anlamaları gerektiğini söyledi.

BİTCOİN VE KRİPTO PARA SATIŞLARI VERGİYE TABİDİR. RESİM: SHUTTERSTOCK

Kısaca

  • Kripto kazançları, sermaye kazancı vergisine tabidir.
  • Ancak bir yıldan uzun süredir tutulan madeni paralar daha düşük bir oranda vergilendirilir.
  • CoinTracker’ın Shehan Chandrasekera’sına göre, insanlar HODL yapmalı.

Bitcoin , geçen ay fiyatı ikiye katladı. Ether’in fiyatı son iki haftada ikiye katlandı. Ve küresel kripto para birimi piyasası şu anda 1 trilyon $’ın kuzeyinde Kasım ortasındakinin iki katı.

Öyleyse, fiyat yüksekken satmak mı? 

The Decrypt Daily’nin bugünkü bölümünde kripto vergi yazılım şirketi CoinTraker’in Vergi Stratejisi Başkanı Shehan Chandrasekera, o kadar hızlı değil dedi .

Chandrasekera, ev sahibi Matthew Aaron’a ABD vergilerini kaydeden kripto kullanıcılarının, bir madeni paranın satın alma fiyatı ile satış fiyatı arasındaki farka uygulanan sermaye kazancı vergilerine dikkat etmesi gerektiğini söyledi.

“Bu kazanç için ödediğiniz vergilerin miktarı, o parayı satmadan önce ne kadar süre sakladığınıza bağlıdır” diye açıkladı.

Dahası, bunlar maksimum oranlardır — kullanıcıların gerçekte ne ödeyecekleri, vergi dilimlerine bağlıdır.

Örneğin, 2021’de, bekar (diğer bir deyişle evlenmemiş ve çocuksuz) başvuru sahipleri, vergilendirilebilir gelirin ilk 40.400 ABD doları (satıştan elde edilen kar dahil) için% 0, 40.401 ABD Doları ile 445.850 ABD Doları arasındaki tutarlarda% 15 ve gelir ve kazançlar için% 20 öder. onun ötesinde. Bu eşikler evli insanlar için daha yüksektir.

Chandrasekera, “Uzun vadeli sermaye kazanç oranı son derece elverişli” dedi. “Bu varlıklı kişilerle konuşuyoruz, 12 ay veya daha uzun süre ellerinde tutmadan herhangi bir türden hisse senedi pozisyonlarını asla satmıyorlar. Bu yüzden sizi de aynısını yapmaya teşvik ediyorum. Sadece HODL. “

Her gün gelen kutunuzdaki en önemli 5 kripto haberi ve özelliği.

En iyi Decrypt için Günlük Özet alın. Haberler, orijinal özellikler ve daha fazlası.Şimdi Katıl

Bu, 2020’den itibaren Bitcoin’deki tüm bu kurumsal yatırımın birdenbire ortadan kalkmasını beklememeniz gerektiği anlamına gelir. Vergi açısından faydalı değil.

Bir yıl sonra satıp satmayacağına gelince, Chandrasekera’nın paylaşacağı bir gerçek var: “Sonsuza kadar beklemeye karar verirseniz, tamamen vergiden muaftır.”

%d blogcu bunu beğendi: