Her gün 1.8 milyon: Ripple’ın kurucu ortağı, geçen ay 54 milyon XRP sattı

Ripple’ın kurucularından biri olan Jed McCaleb’in geçen ay boyunca toplamda 54 milyon adet XRP sattığı belirlendi. Bu, mevcut fiyatlarla 11.4 milyar dolar ediyor.

Ripple'ın kurucu ortağı jed mccaleb geçen ay 54 milyon XRP sattı

Ripple’ın kurucu ortaklarından biri olan ancak sonradan ayrılarak Stellar’ı kuran Jed McCaleb’in geçen ay boyunca en az 54 milyon adet XRP satışı yaptığı belirlendi.

TheCryptoAssociate‘te yer alan habere göre, McCaleb’in bilinen adresleri üzerinde gerçekleştirilen bir analiz ile günlük ortalama 1.8 milyon XRP satışı yapıldığı tespit edildi. Bu rakam, 30 gün için 54 milyon XRP’ye tekabül ediyor ve ABD Doları cinsinden ise 11.4 milyon dolar ediyor.

Satacak daha çok XRP’si var

McCaleb, yalnızca Ripple ve Stellar’ın değil, aynı zamanda kripto para piyasasında bir döneme damgasını vurmuş Mt. Gox borsasının da kurucusu. Bilindiği üzere Mt. Gox, birkaç yıl başarıyla faaliyet gösterdikten sonra yüz binlerce BTC’nin çalındığı tarihin en büyük Bitcoin soygunuyla çökmüştü.

Ripple ilk çıkarıldığında McCaleb’e toplam 100 milyarlık arz üzerinden 9.5 milyar XRP tahsis edilmişti. McCaleb’le Ripple’dan ayrıldıktan sonra bir anlaşma yapıldı ve bu XRP’lerin satışına aylık ve yıllık sınırlamalar getirildi. McCaleb’e ait cüzdanlarda hala milyarlarca XRP tutuluyor. Şubat 2020 itibari ile bu rakam 4.7 milyar civarındaydı.

XRP, haberin yayına girdiği dakikalarda 0.21 dolardan işlem görüyor ve 3.78 dolardan alıcı bulduğu 2018 yılındaki zirvesinden çok uzakta.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: