Halving yaklaştıkça Bitcoin birikimi tavan yaptı: Son bir yılın rekoru

Bitcoin blok ödülü yarılanmasına 3 haftadan daha az bir süre kala uzun dönem Bitcoin sahipleri, portföylerini 1 yıldır görülmemiş seviyelerde artırdı.

Mayıs ayının ikinci haftasında gerçekleşecek olan blok ödülü yarılanması yaklaştıkça uzun dönem Bitcoin sahipleri, beklentiyi satın alıyor ve portföylerini giderek artırıyorlar. Şu anda Bitcoin piyasasında günlük olarak yüz milyonlarca dolarlık alım yapılıyor.

Piyasa analizi araçları sağlayan popüler bir hizmet olan Glassnode’un uzun dönem Bitcoin sahiplerinin net pozisyonlarındaki değişimini gösteren “Hodler Net Position Change” aracı, son bir yılın rekorunu kırdı. Buradaki veriler, yatırımcıların her gün 75,000 BTC biriktirdiğine işaret ediyor ve bu miktar mevcut fiyatlarla 560 milyon dolara karşılık geliyor.

Kaynak: Glassnode

Aynı zamanda grafik, geçtiğimiz yılın büyük bir bölümünde kayda değer bir Bitcoin birikimi olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, Şubat ve Mart ayları arasında birikim seviyelerinin epey daraldığı zamanlar da var.

Piyasa, Bitcoin yarılanmasını beklerken ve bu olaya giderek yaklaşılırken birikim oranlarının daha da yükseleceği tahmin ediliyor. Yakın zaman önce Coinbase CEO’su, bazı Amerikalıların hükümetten aldıkları 1200 dolarlık nakit para yardımı ile Bitcoin satın aldıklarını ortaya koymuştu. Borsada 1200 dolarlık para yatırma veya alım işlemleri son zamanlarda normalin 4 katına yükselmişti.

Glassnode’un sunduğu bir başka veri, lider kripto para Bitcoin’de son 24 saatte ortalama işlem ücretinin önemli ölçüde arttığını gösteriyor. Buna göre, işlem ücretleri 0.48 dolardan 0.76 dolara yüzde 58.8 artarken ödenen toplam işlem ücreti de aynı zaman diliminde 6 bin 350 dolardan 9 bin 568 dolara yüzde 50.7 yükseldi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: