Guggenheim: Bitcoin’i 30 binin üzerinde tutacak kurumsal talep yok

scott-minerd

Yönetimi altında 275 milyar dolardan fazla bir varlık bulunan küresel yatırım ve finans danışmanlığı firması Guggenheim Partners’ın CIO’su Scott Minerd, Bitcoin’in 30 bin dolar üzerinde tutunmakta zorluk çekebileceğini belirtti.

Bloomberg’e verdiği röportajda Bitcoin’in yatırımcı tabanının, fiyatı 30 bin dolar üzerinde tutacak büyüklükte ya da derinlikte olmadığını belirten Minerd, geçtiğimiz haftalarda ise fiyatın yüz binlerce dolara gidebileceğini söylemişti. Minerd’ın bu yorumu, tabii ki uzun vadedeki beklentilerini kapsıyordu.

Guggenheim CIO’su konuyla ilgili şu yorumu yaptı:

“Şu anda kurumsal talep 35 bin doları, hatta 30 bin doları bile koruyacak seviyede değil”

Bilindiği üzere Bitcoin’in son dönemdeki büyük yükselişinin arkasında Paul Tudor Jones ve Stanley Druckenmiller gibi dev serbest yatırım fonu yöneticilerinin yanında MicroStrategy gibi kurumsal şirketlerinin alımlarının da büyük payı vardı.

JPMorgan’dan benzer yorum

JPMorgan tarafındaki analistler de en büyük kripto paranın 40 bin dolar üzerinde tutunamaması durumunda, orta vadede daha büyük düşüşlerin yaşanabileceği konusunda uyarılarda bulunmuşlardı. Banka bu noktada kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e yatırım yapmak için başvurdukları yolların başında gelen Grayscale’e para girişinin yavaşlamasının Bitcoin için bir zayıflık belirtisi olaacğını belirtmişti.

Aralık ayı ortasından başlayarak müthiş bir yükseliş kaydeden Bitcoin, 20 bin dolardan 42 bin dolara 2 haftalık süre içerisinde yükselmişti. 9 Ocak’tan bu yana yüzde 25’lik bir kayıp yaşayan BTC şu anda 31 bin 250 dolar civarında işlem görüyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: