Grayscale’in Bitcoin fonuna bir rakip daha geliyor

bitcoin

Bitcoin’e kurumsal ilgi artışı, Grayscale’in Bitcoin Trust ürününe rakip ürünlerin ortaya çıkmasını da beraberinde getirdi.

Grayscale Bitcoin Trust veya kısa adı ile GBTC, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e yatırım yapmaları için var olan az seçenekten biri. Öte yandan müşteriler, Grayscale’deki yüksek prim oranları ve yüksek komisyonlardan da şikayetçiler.

Geçtiğimiz aylarda Bitwise şirketi, Bitwise 10 Crypto Index fonunu piyasaya sürdü. Fon, kısa sürede yüksek ilgi gördü ve bugün itibari ile yönetimi altındaki varlıkların değeri 530 milyon doların üzerinde. Fon, GBTC’ye benzer şekilde BITW kısa adı ile tezgah üstü piyasada işlem görüyor.

Bitwise’ın ardından şimdi de “Daha iyi dijital varlık yatırımı” sloganıyla Osprey Funds’ın Osprey Bitcoin Trust fonu ortaya çıktı. Önümüzdeki hafta OBTC kısa adıyla listelenecek olan fon, GBTC’nin yüzde 2’sine kıyasla yüzde 0.49’luk komisyon oranıyla çalıştırılacak. Fon, Fidelity Digital Assets şirketinden de saklama hizmeti alacak. Asgari yatırım tutarı ise 25 bin dolar olarak belirlendi.

Grayscale Bitcoin Trust’ta hisselerin kilitli kalma süresi 6 ay iken bu en yeni fonda 12 ay olacak.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: