Fon yöneticisi: Kasırga yaklaşıyor, sigortanızı alın

Kripto para yatırım yönetimi şirketi Ikigai’nin kurucusu Travis Kling, Bitcoin’i yarı fiyatlı bir “kasırga sigortası” olarak nitelendirdi.

Kripto para yatırım yönetimi şirketi Ikigai’nin kurucusu ve baş yatırım sorumlusu Travis Kling, Bitcoin’i hem ekonomik krizler hem de Amerikan mali politikasına karşı bir sigorta olarak tanımladı.

Kling, mevcut ekonomik ortama atıf ile büyük zarara yol açacak bir kasırganın yaklaştığını ifade ederek insanları Bitcoin almaya çağırdı.

Fon yöneticisi, “Hâlâ kasırga sigortanızı alabilirsiniz. İnsanlar nakit istediğinden sigorta poliçelerini panikle sattılar. Bu, artık kasırga açıkça kapıya dayanmasına karşın bir ay öncesine göre yarı fıyatında.” dedi.

Bitcoin “güvenli liman” mı?

Kling, bu sözleriyle Bitcoin’in bir “güvenli liman” olduğunu ima ederken lider kripto paraya atfedilen bu nitelik tartışma konusu. Kling’e en dikkat çekici eleştirilerden biri eski Wall Street analisti Jon Horvath’tan geldi. Horvath, anlaşılır bir şekilde, “Bir kasırgada para kaybettiğim kasırga sigortası çok iyi bir sigorta değildir.” yorumunu yaptı.

Bitcoin, küresel koronavirüs salgının ekonomiyi vurmasından bu yana hisseler, altın ve tahvillerle birlikte büyük değer kaybına uğradı. Bundan bir ay önce 10,200 dolardan işlem gören kripto para, haberin yayına girdiği dakikalarda 6,200 dolardan el değiştiriyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: