Fon yöneticisi, Bitcoin’in halving sonrası gidişatı için kehanetlerde bulundu

Serbest yatırım fonu yöneticisi Matt D’Souza, blok ödülü yarılanmasından yararlanmak isteyen Bitcoin sahipleri için kilit faktörün sabır olacağını düşünüyor.

Aynı zamanda kripto para madenciliği faaliyetleri yürüten Blockware Solutions’ın kurucu ortağı ve CEO’su olan D’Souza, “Zaman, günlük alım satım yapma zamanı değil.” diyor.

D’Souza, “2016’de Bitcoin, halving’e doğru ilerlerken yaklaşık yüzde 67 artmıştı. Daha sonra üç hafta içinde yüzde 33 düştü ve bu 17 aylık bir boğa piyasasının başlangıcı oldu. 2020’de ise henüz küresel piyasadaki ekonomik karmaşadan kaynaklanan kayıpları telafi etmekle uğraştığımızdan halving’e doğru bir yükseliş görmedik. Ancak Bitcoin için temeller hiç bu kadar iyi olmamıştı.” yorumunu yapıyor.

D’Souza, sözlerinin devamında ise halving’lerin genel olarak “Haberi satın al, söylentiyi sat” olayları olduğunu ileri sürüyor. Bilindiği üzere, “söylentiyi al, haberi sat”, geleneksel piyasalarda yaygın bir motto ve bu kripto para piyasalarında da çoğu zaman geçerli. Görünen o ki D’Souza, halving durumunda bunun tam tersinin doğru olduğunu savunuyor. Blockware CEO’su, “2020’de 2016’dan daha az bir satış dalgası bekliyorum ve halihazırda yüzde 20’lik bir düzeltme yaşadık ve sadece 1.5 – 3 haftalık bir süre var. Şu anda sabırlı olma ve BTC’ler elde tutma zamanı, günlük alım satım yapma zamanı değil. Büyük para, yerleşiyor ve döngüyü yakalıyor.” ifadelerini kullanıyor.

D’Souza, ayrıca Fed’in umarsızca para basmasının negatif faiz oranlarıyla sonuçlanacağına dikkat çekiyor. Dahası, madencilerin yüzde 16’sının artık kapalı olduğunu ve verimsiz madencilerin ağdan ayrılmasıyla bunun Bitcoin’e bir ralli için daha iyi bir ortam sağladığını belirtiyor.

Piyasa değeri ile en büyük kripto para olan Bitcoin, haberin yayına girdiği dakikalarda 9380 dolardan işlem görüyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: