Fon yöneticisi Bill Miller: Bitcoin sahibi olmamak büyük hata

bill-miller

Ünlü yatırımcı ve Miller Value Partners’ın kurucu ortağı Bill Miller, Bitcoin‘siz portföyün büyük bir hata olacağını söyledi.

Miller, Miller Value Partners’ın internet sitesinde yayınlanan mektubunda, Bitcoin’in performansının kendisine en yakın performansı gösterek Nasdaq’ı 10’a katladığına vurgu yaptı.

Deneyimli yatırımcı, “Bitcoin, son on takvim yılının sekizinde en iyi performansı gösteren varlık oldu ve yıllık performansı, ondan sonra gelen Nasdaq’ı son on yılda 10’a katladı. Hiç Bitcoin sahibi olmamak büyük bir hata oldu ve böyle olmaya devam etmesini bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Miller, Bitcoin’e olan talebin giderek güçlendiğinin ve 12 yıldır bunun sürekli olarak arzdan daha hızlı büyüdüğünün altını çizdi:

“Uzun vadeli mum grafiğinde uzun dönem yatırımcıların büyüyen talebini açıkça gösterir şekilde önemli fiyat dalgalanmalarına rağmen artan biçimde higher low’lar var. Talep, 12 yıldır sürekli olarak arzdan daha hızlı büyüyor ve bu noktada Bitcoin sahibi olmamak uzun süredir devam eden ve giderek güçlenen bu eğilimde bir değişim olacağına dair inancı gösterir. Neredeyse her uzun vadeli Bitcoin yatırımcısı Bitcoin’de diğer her şeyden daha yüksek bir getiri sağladı ve bunu anlayanlar, bu noktada marjinal likiditelerini diğer varlıklara yatırmak için çok az neden görüyorlar.”

Miller Value Partners’ın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olan Bill Miller, şirketin yatırım direktörlüğünü de yürütüyor. Şu anda Opprtunity Equity ve Incom Strategy portföylerini yöneten Miller, Legg Mason Sermaye Yönetimi şirketinin kurucu ortağı olmuş ve firmanın kurulduğu 1982 yılından ayrılana kadar da Legg Mason Sermaye Yönetimi Trust’ından sorumlu olan iki kişiden biri konumuna gelmişti. 1990’da bu görevi tek başına yapmaya başlayan Miller, 20 yıl bu görevi yürüttü.

Legg Mason öncesinde çelik ve çimento endüstrisinde de mali işler sorumlusu olarak çalışan Miller’ın yönettiği portföyler, 1991’den 2005’e kadar S&P 500 endeksini her sene geride bıraktı ve onun ciddi şekilde ünlenmesini sağladı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: