Fold duyurdu: Visa ile büyük Bitcoin iş birliği

Kripto para girişimi Fold, Visa ile iş birliğine giderek kullanıcıların Visa kartları geçen herhangi bir yerden yapacakları alışverişten Bitcoin kazanmalarını sağlayacak bir ürün oluşturdu.

Bir kripto para startup’ı olan Fold, kullanıcılarının, dünya üzerinde Visa kart geçen herhangi bir yerden yaptıkları alışverişten yüzde 1 ilâ 2 arasında Bitcoin kazanmalarını sağlayacak yeni ürününü duyurdu. Fold bu kartları Önümüzdeki Temmuz ayından itibaren piyasaya sürecek.

Fold ve Visa ortaklığı

Fortune’da yer alan habere göre, bu yeni ürün benzer diğer uygulamalardan ciddi şekilde farklı bir hizmet veriyor. Şu anki uygulamalarda, örneğin Coinbase gibi firmaların yaptığı gibi, kart sahipleri sahip oldukları Bitcoin’lerini ya da desteklenen diğer kripto paralarını, o kartlara entegre edip harcayabiliyorlar.

Ancak bu yeni ürün sisteminde, kullanıcılar itibari para harcayıp nakit ödüller kazanmak yerine yine itibari para harcayıp şu an dünyanın en değerli kripto parası olan Bitcoin’i kazanacaklar.

Ayrıca kazanılan Bitcoin’ler harcanabilir ya da Fold uygulamasında alıp satmak, 3 kişilere yollamak veya tamamen saklamak için tutulabilir.

Fold’un konuyla ilgili tweet’inde “Fold ve Visa iş birliğiyle Bitcoin ödüllü ilk kartı duyuruyoruz. Her kart geçişinde dolar harca, Bitcoin kazan!” denildi.

Fortune’a konuşan Fold CEO’su Will Reeves, “Birçok insan bana ‘Bitcoin’in diğer kazanılan ödüllerden farkı ne?’ diye soruyor. Onlara cevabım ‘Bitcoin özgürlüğü ve para akışkanlığını koruyor. Size yüksek performans sağlayan bir varlık veriyor’ şeklinde oluyor.” ifadelerini kullandı.

Twitter’da bu durumu yorumlayan Reeves, “Neden ödül olarak Bitcoin veriyoruz? Çünkü BTC yüksek performans sağlayan bir varlık ile paranın özgürleştirilmesini birleştiriyor.” yazdı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: