Ethereum’un kurucusu, 2013’te BTC’lerinin yarısını neden sattığını açıkladı

buterin-vitalik-ethereum

Ethereum’u kuran Rus-Kanadalı yazılım geliştiricisi Vitalik Buterin, yedi yıl önce neden Bitcoin’lerinin yarısını sattığını açıkladı.

Buterin, dün Twitter’da Ethereum veya başka herhangi bir kripto parayı krediyle almayı düşünen herkese bir tavsiyede bulundu. Buterin, “Lütfen böyle bir şey yapmayın. Kimsenin ETH veya diğer Ethereum varlıklarını satın almak için kredi çekmesini ASLA tavsiye etmem.” dedi.

Buterin’in bu yorumu, Peter McCormack’in kredi çekerek Bitcoin aldığını açıklamasından sonra geldi. McCormack, toplam yüzde 7.9 faiz ve 6 yıl vadeyle 46 bin 250 dolarlık kredi çekerek 2.55 Bitcoin aldığını yazmıştı.

Ethereum’un kurucusuna gelen yanıtlardan birinde ortalama bir insanın böyle bir risk alabileceği şeklinde bir yorum vardı. Buterin, bu yoruma cevap olarak 2013 yılında sadece birkaç bin doları olduğunu belirterek yanıt verdi. Buterin, o tweet’te şu ifadeleri kullandı:

“7 yıl önce, Ethereum henüz ortada yokken sadece birkaç bin dolarım vardı. BTC sıfıra düşerse beş parasız kalmayacağımı garantilemek için Bitcoin’imin yarısını satmıştım.”

Buterin, 1994 yılında Rusya’nın Kolomna şehrinde dünyaya geldi. Babası, bir bilgisayar bilimci olan Dmitry Buterin ve annesi ise finansçı Natalia Ameline’dir. 6 yaşına kadar Rusya’da yaşayan Buterin, daha sonra ailesi ile birlikte Kanada’ya göç etti. Küçük yaşlarından itibaren matematik, programlama ve ekonomiye ilgi duyan Buterin, Waterloo Üniversitesi mezunu. 2012’de 17 yaşındayken babasından Bitcoin’i öğrenen Buterin, 2014 yılında aldığı 100 bin dolar hibe ile Ethereum’u kurmaya başladı.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: