Ethereum’un kurucu ortağı, Ethereum 2.0 için çok parlak bir gelecek çizdi

Ethereum’un kurucu ortağı Joseph Lubin, ETH 2.0’ın gelişiminin beklentilerin ötesinde bir hızla gerçekleşeceğine inandığını söyledi.

ConsenSys ve EthSuisse’in kurucusu Kanadalı işadamı Joseph Lubin, Asya Pasifik 2020 konferansında 1 Aralık itibariyle ilk adımları atılan Ethereum 2.0 ile ilgili açıklamalarda bulundu. 56 yaşındaki tecrübeli yatırımcı, ETH 2.0’ın gelişiminin beklentilerin ötesinde bir hızla gerçekleşeceğine inandığını söyledi.

Ekosistemi bilen ve Faz 0’ın başlatıldığı dönemlerde ne kadar zor ve karmaşık işlerin başarıldığını gören insanların, bugün hız konusunda çok daha iyimser olduğunu belirten Lubin, şu ifadeleri kullandı:

“Küçük parçalar biçiminde inanılmaz miktarda veri elde etme olanağımız var. Bu işlevsellik birçok özelliğin Ethereum 1’den 2.0’a geçişini sağlayacak. Açıkçası Ethereum 2.0’ın, çok uzak olmayan bir gelecekte Ethereum 1’i yuttuğunu göreceğiz.”

Ethereum 2.0’ın saniye başına işlem sayısında, yani ölçeklenebilirlik konusunda müthiş bir artış getireceğini belirten Lubin, ikinci fazın 9 ilâ 12 ay sonunda çevrim içi olacağını dile getirdi ve şöyle dedi:

“Bu nedenle, 2. katman ağlarıyla şimdiden muazzam bir ölçeklenebilirlik elde ediyoruz.”

ConsenSys kurucusu ayrıca, şirketinin son dönemde her ülkenin ciddi çalışmalar başlattığı merkez bankası para birimleri CBDC’ler konusunda Hong Kong Para Otoritesi, Tayland Bankası ve Avustralya Merkez Bankası’yla birlikte hareket ettiği bilgisini de verdi.

Şu anda bankacılık sisteminin özellikle sınır ötesi ödemeler konusunda sorunlar yaşadığını ve işlemlerin hem yavaş hem de pahalı olduğunu söyleyen Lubin şu yorumu yaptı:

“ConsenSys Ethereum tabanlı bir ağda saniyede yaklaşık 20.000 işlemi gerçekleştirebilen bir sistem kurdu. Bu anlamda zaten perakende ödemeler bizi çok heyecanlandırıyor. Ödeme sağlayıcılarla bu konuda görüşmelerimiz sürüyor. Teknolojimiz bazı ticaret bankalarının uygulamalarında da kullanılmaya başlandı”

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: