Ethereum’da staking’e 3 günde 100,000 ETH: Fiyat nereye gidiyor?

Son üç günde Ethereum’da staking için 100 bin ETH daha eklendi ve rakam 200 bine ulaştı. Bu arada fiyat da 540 doları aşarak 2018 yılının Haziran ayından beri görülmeyen bir seviyeye çıktı.

Ethereum için staking süreci yaklaşırken staking’e ayrılan miktar 200 bin ETH’ye ulaştı.

Ethereum ağı, önemli bir geçişin ilk adımlarını atıyor. Yapının baştan aşağı değişeceği ve başarıyla uygulanırsa Ethereum’da bir çağ kapayıp yeni bir çağ açacak olan Ethereum 2.0’ın ilk aşaması, 1 Aralık’ta başlıyor. İlk aşamanın 1 Aralık’ta başlaması için bu tarihten bir hafta öncesine kadar en az 524 bin 288 ETH’nin staking için ayrılması gerekiyor. Şu anda yaklaşık 200 bin ETH sözleşmeye yatırıldı ve gereken miktarın yüzde 40’ına ulaşıldı. Henüz üç gün önce sözleşmeye yatırılan ETH’lerin sayısı 100 bindi ve bu Çarşamba’dan beri ikiye katlandı.

Öte yandan Ethereum’un fiyatına da dünden bu yana 80 dolar eklendi. Yüzdesel olarak yakaşık %17’lik bir artış söz konusu. Kripto para, bugün 548 dolara kadar yükseldi ve 2018 yılının Temmuz ayından bu yana görülmeyen bir seviyeye ulaştı. Ethereum’daki bu fiyat artışı, kısa vadede nereye kadar gidebilir? Kripto para odaklı girişim sermayesi şirketi Placeholder’ın kurucusu Chris Burniske, Ethereum’daki fiyat artışını Bitcoin’in 14 bin dolardan 18 bin dolara yükselmesine benzetiyor ve kısa vadede fiyatın 800 dolara ulaşabileceğini ileri sürüyor.

Son olarak bugünkü yükselişi fırsat bilen bazı yatırımcılar ise ellerindeki ETH’leri satmaya başladı. Bir ETH balinası, akşam saatlerinde yaklaşık 20 dakika içinde 13 bin 144 ETH satarak USDC aldı.

Ethereum fiyat grafiği
Ethereum fiyat grafiği

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: