Ethereum vadelileri CME’de listeleniyor: Bilmeniz gerekenler

ether-ethereum

Bir süredir beklenen Ethereum (ETH) vadeli kontratları, saatler sonra dünyanın en büyük vadeli işlem ve opsiyon borsası CME’de işleme açılıyor.

Popüler türev borsası tarafından bugün paylaşılan bir Twitter gönderisine göre, ETH vadeli kontratları, Türkiye saati ile 8 Şubat 02.00’de işleme açılacak.

CME’nin ETH kontratlarını listeleyeceği, resmi olarak Aralık ayının ortalarında duyuruldu. CME’nin internet sitesindeki verilere göre, nakit uzlaşılı olarak işlem görecek olan kontratların fiyatı, CME CF Ether-Dolar Referans Kuru baz alınarak belirlenecek. Bu referans kuru; büyük kripto para borsaları Bitstamp, Coinbase, Gemini, itBit ve Kraken’daki ETH fiyatının ortalamasına dayanacak. Her bir kontrat, 50 ETH değerinde olacak.

ETH, haberin yayına girdiği TSİ 22.40’ta 1580 dolardan işlem görüyor. ETH’nin CME’de işleme açılmasının fiyat üzerinde önemli bir etki yaratıp yaratmayacağı merak ediliyor.

CME, 2017 yılının Aralık ayında Bitcoin vadeli kontratlarını listelemeye başlamıştı, ETH ise ikincisi olacak. Sonrasında Bitcoin fiyatında görülen düşüş buna bağlanmıştı ancak bazı piyasa uzmanları da koşulların 2017’ye göre daha farklı olduğunu vurguluyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: