Ethereum şirketi ConsenSys’te koronavirüs depremi: 100’e yakın çalışan işten çıkarılıyor

Ethereum uygulamaları geliştirmeye odaklanan ConsenSys şirketi, koronavirüs krizini atlatmak için birçok çalışanı çıkarıyor.

Ethereum uygulamaları geliştirmeye odaklanan Brooklyn merkezli ConsenSys şirketi, koronavirüs krizinin etkilerini azaltmak için iş gücünün yüzde 14’ünden feragat etti. Krizden etkilenen çalışan sayısının 91 olduğu belirtiliyor.

Şirket kurucusu ve CEO’su, aynı zamanda Ethereum’un da kurucu ortağı olan Joseph Lubin, haberi bu sabah Zoom üzerinden yapılan toplantıd verdi ve “Bu fırtınayı dindirmek için birçok çözüm yolu düşündüm. Şirket içi ve dışından birçok kişiyle konuştum. Devlet yardım paketlerini araştırdım. Ekosistemdeki diğer projelerle iş birliği yapmanın yollarını araştırdım.” dedi. Toplantının sonunda ise işten çıkarmaların zorunlu olduğunu belirten Lubin, “Zor kararları her gün erteliyoruz ve aslında böyle yaparak kapasitemizi daha da düşürüyoruz.” şeklinde konuştu.

ConsenSys, şirketin yazılım ve yatırım olmak üzere iki kola ayrılma planının bir parçası olarak Şubat ayında da benzer bir işten çıkarma planını devreye sokmuştu.

ConsenSys bünyesinde yaklaşık 700 kişinin çalıştığı biliniyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: