Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’e göre en kötü iki Bitcoin tahmini

Ethereum platformunun kurucusu Vitalik Buterin, bugüne kadar Bitcoin hakkında olumlu ve olumsuz tarafta yapılmış en kötü tahminlere dikkat çekti.

Bugüne kadar sektör içinden birçok analist, uzman ve yönetici tarafından çok çeşitli Bitcoin tahminleri yapıldı. Bunların bazıları çok abartılı olduğu gibi bazıları akılcıydı. Bazıları son derece yanlış çıkarken abartılı olanlar, olumlu ve olumsuz tarafta da vardı.

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, lider kripto paranın 2009 yılında piyasaya çıkmasından bu yana yapılan en kötü tahminlere dikkat çekti.

“İnsanları akla yatkın şeyleri söylemeye teşvik etmemiz gerekiyor ve herkesin yanılabilirliğini hatırlatmalıyız.” diyen Buterin’e göre, olumlu tarafta en kötü Bitcoin tahmini ünlü yazılım şirketi McAfee’nin kurucusu John McAfee’ye ait.

John McAfee’nin Bitcoin tahmini

McAfee, 2017 yılında Bitcoin’in 2020’nin sonuna kadar 1 milyon dolar değerinde olacağını ileri sürmüştü Ünlü siber güvenlik uzmanı, “Daha önce Bitcoin’in 2020’nin sonunda 500 bin dolara ulaşacağını öngördüğümde 2017 yılı sonunda fiyatın 5000 dolar olacağını dikkate alan bir model kullanmıştım. Bitcoin model varsayımlarımdan çok daha hızlı ilerledi. Şimdi, 2020’nin sonunda 1 milyon dolar olacağını tahmin ediyorum.” demişti. Geçtiğimiz Ocak ayında ise bunun yeni kullanıcıları çekmek için bir numara olduğunu açıkladı ve Bitcoin’in gelecek olmadığını söyledi. McAfee, henüz birkaç hafta önce de bir numaralı kripto parayı “değersiz” olarak nitelendirdi.

Nouriel Roubini’nin Bitcoin tahmini

Buterin, olumsuz tarafta da en hatalı tahmin olarak ünlü ekonomist Nouriel Roubini’nin tahminini seçti. Roubini, 2018 yılının Şubat ayında, Bitcoin’in değerinin yakın zaman içinde sıfırlanacağını ileri sürmüştü.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: