Ethereum (ETH), tüm zamanların rekorunu kırdı

ethereum

Bitcoin’in ardından piyasa değeriyle en büyük ikinci kripto para konumunda olan Ethereum (ETH), 3 yıllık bir bekleyişin ardından tarihi rekorunu geride bıraktı. Kripto para bugün, 1440 doları gördü. ETH’nin önceki rekor seviyesi, 2018 yılının Ocak ayında kaydedilmiş ve fiyat o sırada 1420 dolar olmuştu.

ETH’nin yeni bir fiyat rekoru kırması, altcoin‘ler için de önem taşıyor. Bilindiği üzere, piyasada bulunan altcoin’lerin büyük çoğunluğu Ethereum platformu üzerinde varlığını sürdürüyor. ETH’deki fiyat artışının altcoin’lere de olumlu yansımaları olacağını öngörmek mümkün.

Öte yandan ETH, Türk kripto para borsalarında da 10 bin TL’yi aştı. Fiyat bugün 10 bin 475 TL’ye çıktı. Ethereum’un fiyat artışı, BtcTurk’te ETH işlem hacminin Bitcoin’in neredeyse iki katına çıkmasını, Paribu’da ise Bitcoin’i yakalamasını sağladı. Şu anda kripto para piyasasının tamamında günlük Ethereum işlem hacmi yaklaşık 41 milyar dolar. Kıyasalama için Bitcoin’de bu rakam 58 milyar dolar düzeyinde.

Son olarak yükselişle beraber kripto paranın piyasa değeri 160 milyar doları geçti. Böylece Ethereum, bu bakımdan McDonald’s gibi bir devi de geride bırakmış oldu.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: