Eski Goldman Sachs yöneticisi, tarihin en büyük iflası konusunda uyardı

Goldman Sachs’ın eski Avrupa hedge fonu satış yöneticisi olan Raoul Pal, “Finansal sistem tarihin en büyük iflas olayını yaşayacak.” diyor. Yeni neslin her şeye bakış açısının sonsuza dek değişeceğini ileri süren Pal, elindeki net likit paradan oluşturacağı portföyünün önemli bir kısmını Bitcoin’e ayıracağını söylüyor.

Goldman Sachs’ın eski Avrupa hedge fonu satış yöneticisi olan Raoul Pal, finansal sistemin büyük bir iflas dönemine gireceğini düşünüyor.

Şu anda Global Macro Investor ve Real Vision Group’un yatırım stratejisti ve kurucusu olan Pal, yakın tarihli bir Lindzanity podcast’inde, üç veya dört aylık bir yukarı yönlü gidişattan önce kısa vadede hisse senetlerinde %20’lik bir düşüş beklediğini söyledi.

Pal, “Burada olasılıklara bakıldığında ekonomik etkilerin çok daha uzun vadeli olacağını söyleyebiliriz ve bence bu, tarihin en büyük iflas olayı olacak.” şeklinde konuştu.

“Yeni neslin her şeye bakış açısı sonsuza dek değişecek”

Pal, önümüzdeki krizin çok ağır olacağını ve bunun yeni jenerasyonun tüm psikolojisini değiştireceğine inanıyor ve şöyle diyor:

“Bu bir jenerasyon değişimi…Bu kriz ne mi yapacak? Yeni neslin her şeye bakış açısını sonsuza dek değiştirecek. Olaylara şüpheyle yaklaşacaklar. Mesela emeklilik sistemine… O da bu krizde çökecek. Menkul kıymet piyasalarına ‘Bu benim işime yarayan bir şey değil’ diye bakacaklar. Risk ve biriktirme konularına da eski nesillerden farklı şekilde bakacaklar.”

Bir neslin finansal sisteme karşı tutumunun nasıl değişebileceğini göstermek için Pal, ‘milenyal’ denilen jenerasyona bakılmasını öneriyor.

“Milenyallar zaten 2000 ve 2008 krizlerinden ötürü yaralı. Finans sistemine güvenmiyorlar. Kendilerinden önce oluşan sistemleri rededecekler ve hem yeni hem de farklı olana sarılacaklar.”

Son olarak Pal, koronavirüs salgınının ekonomik etkilerinden kendisini korumak için portföyünün büyük kısmını Bitcoin’e geçireceğini belirtiyor:

“Elimdeki net likit paradan, önümüzdeki 12 ay, belki de daha uzun bir dönem için %25 Bitcoin, %25 altın, %25 nakit ve %25 trading fırsatı şeklinde bir portföy oluşturacağım”

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: