EOS’un şirketinden Voice’a 150 milyon dolarlık yatırım

EOS’un geliştirici şirketi Block.one, kendi sosyal medya platformu Voice’a 150 milyon dolar yatırım yaptığını ilan etti.

EOS Blockchain protokolünün geliştiricisi olan Block.one şirketi, geçen yıl Haziran ayında duyurulan sosyal medya platformu Voice’a 150 milyon dolar yatırım yaptı.

The Block‘un bildirdiğine göre, şirketten bugün yapılan açıklamada yatırımın, Voice’un Block.one’dan bağımsız şekilde çalışmasının başlangıcı olduğu belirtildi. Sosyal medya uygulaması, Ocak ayında Forbes Global’in Dijital Departmanı’nın başındaki isim olan Salah Zalatimo’yu bünyesine katmış ve CEO olarak atamıştı.

Açıklamada, “Salah’ın önderliğinde Voice ayrı bir şirket olarak faaliyet gösterecek ve yapılan 150 milyon dolarlık yatırımı hem genişlemek hem de iş gücünü oluşturmak için kullanacak” denildi.

Voice, gerçek kimlikleriyle yer alacak kullanıcıların yaptıkları paylaşımlarla ödüllendirileceği bir platform olarak tasarlandı. Şu anda yalnızca ABD’ye açık olan ve beta sürümü ile faaliyet gösteren Voice’ta doğrulanmış tüm kullanıcılara günlük olarak Voice Token dağıtılıyor. Bu token’lar, şu anda herhangi bir parasal değer taşımıyor ve platform tam sürümüyle yayına geçtikten sonra sıfırlanacak. Platform tam anlamıyla yayına girdikten sonra ise token sistemi baştan başlatılacak ve kullanıcılar, elde edeceği token’ları paraya çevirebileceği gibi içeriklerin görünürlüklerini artırmak için de kullanabilecek.

Voice CEO’su Zalatimo, “Voice, kullanıcının paylaşılan içerik türünü kontrol edebildiği ve üyelerinin bilginin gerçekliğinden korkmadığı bir alandır. Her kullanıcı KYC doğrulamasından geçer ve yayınlanan orijinal içeriği kim ürettiyse o kişinin bilgileri de orada mevcuttur. Bu da sorumlu kişileri açıkça gösterir” diyor.

Block.one, Voice.com alan adı için 30 milyon dolar ödeme yapmıştı. Platformu oluşturmak ise toplamda 150 milyon dolara mâl oldu.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: