EOS’un beklenen platformu herkese açıldı

EOS’un şirketi Block.one tarafından geliştirilen Blockchain tabanlı sosyal medya platformu Voice, bugün itibari ile dünya çapında okurların erişimine açıldı.

voice eos

EOS’un şirketi Block.one tarafından geliştirilen sosyal medya platformu Voice, bugün itibari ile tüm dünyaya açıldı.

Voice’un gönderdiği e-postada, “Erken açılıyoruz. Daha fazla bekleyemedik. Geleneksel sosyal medya platformları, özellikle bu küresel anda toplum için çalışmıyor. Teknoloji devlerinden sosyal medyayı geri almalıyız.” açıklamaları yer aldı.

Voice CEO’su Salah Zalatimo tarafından yapılan açıklamada ise “Geçtiğimiz birkaç ay boyunca blok zincirimizin hızını ve ölçeğini artırarak geçirdik ve bugün platformumuzu dünya çapında okuyuculara açmaktan gurur duyuyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki herkes bugünden itibaren Voice paylaşımlarını okuyabilir ancak yalnızca kayıtlı topluluk üyelerimiz paylaşım yapabilirler.” denildi.

Açıklamanın devamında, “15 Ağustos’tan itibaren erken erişim yoluyla kayıt yaptıran herkes, dünyanın dört bir yanından arkadaşlarını Voice’a katılmaya ve topluluklar oluşturmaya davet edebilecek.” ifadeleri kullanıldı ve bu yılın sürekli bir iyileştirme ve optimizasyon süreciyle geçirileceği kaydedildi.

Voice geliştiricileri, geçen yıldan bu yana platform üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyordu. Platform, geçtiğimiz 14 Şubat Sevgililer Günü’nde beta sürümü ile kullanıma açılmıştı fakat sadece ABD’de ikamet edenler erişebiliyordu. Bu arada şirket sadece Voice.com alan adı için 30 milyon dolar ödeme yapmıştı. Mart ayında Block.one, Voice’a 150 milyon dolar yatırım yapıldığını ilan etmişti.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: