EOS için boykot kararı: Çinliler o yorumlara çok kızdı

EOS’un kurucusu Daniel Larimer’in korona virüsü hakkındaki yorumları Çinli kripto para yatırımcılarını kızdırdı. EOS için boykot çağrısı yapılırken kripto paranın fiyatı o gece boyunca düştü.

4.3 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 10 kripto para arasında yer alan EOS, birkaç gün önce 5.37 dolar seviyelerinden yüzde 23’lük bir düşüş yaşamıştı. Bu düşüşte Bitcoin’in değer kaybının da etkisi büyükken bir bölümü de EOS’un kurucusu Daniel Larimer’in korona virüsü hakkında Twitter’ta yaptığı yorumlarla ilgiliydi.

8BTC’nin aktardığına göre, Çin’de “BM” olarak bilinen Daniel Larimer, kişisel Twitter hesabında, “Çin 2 kişiyi kurtarmak için 98 kişiyi eve hapsediyor (korona virüsünde ölüm oranı yüzde 2)” ifadelerini kullandığı bir gönderi paylaşmıştı. Larimer, kısa süre sonra bu yorumuyla acı çeken insanlara merhamet göstermediğine inanan bazı Çinli kripto para yatırımcılarını kızdırdı ve ülkede EOS için boykot çağrısı yapıldı.

Larimer, bu gönderiyi 10 Şubat’ta yayınlamıştı ancak tweet’ler 15 Şubat’ta bazı kripto para kullanıcıları tarafından Çince’ye çevrilerek Çin kripto para topluluğunda yayılmaya başladı. Çin yerel saatine göre EOS’un fiyatı o gece boyunca düştü.

Özür diledi

EOS’un kurucusu, tweet’lerinin hızla yayılmaya başlamasından sonra onları silmek ve özür dilemek zorunda kaldı. 15 Şubat’ta bir açıklama yayınlayan Larimer, “Corvid-19 salgını hakkında birçok araştırma yaptım ve durumun zorluğunu vurgulamak istediğim son tweet’lerimden bazıları yanlış anlaşıldı. Bunun için özür dilerim ve onları kaldırdım. Etkilenenleri çok önemsiyorum ve nasıl yardım edebileceğimi araştırıyorum.” dedi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: