Enjin Coin’deki (ENJ) yükselişin nedeni belli oldu: Japonya’dan resmi onay

Oyun ürünlerinden oluşan bir blokzincir ekosistemi yaratmayı amaçlayan Enjin Coin’in (ENJ) son günlerdeki büyük yükselişinin arkasındaki sebep ortaya çıktı. Enjin, Japonya’nın katı regülasyon kurallarını aşarak ülkede kullanılabilecek ilk oyun kripto parası oldu.

Enjin’e resmi onay!

Konu hakkında CoinDesk’te yer alan habere göre, ülkede kripto para borsalarını denetleyen, Japon Sanal Para Borsa Birliği (JVCEA), Enjin’e resmen onay verdi. ENJ token’ın 26 Ocak itibariyle Japonya’nın Coincheck borsasında listelenmesi bekleniyor. Böylece Japon vatandaşları artık ülkenin para birimi olan yen ile ENJ alabilecekler. Coincheck, Japonya’nın Mali Hizmetler Kurumu’ndan (FSA) lisans alan en büyük kripto para borsası olarak görülüyor.

Bilindiği üzere ENJ, Enjin oyun ve uygulama ekosisteminde yaratılan NFT’lerin (değiştirilemez token’lar) içine kilitlenebilen bir değer saklama token’ı… Bu NFT’ler; trade edilebiliyor, başka ürünlerle takas usulü değiştirilebiliyor ya da uygulama-içi yeni ekonomiler yaratma potansiyeliyle çapraz platform geçişlerine entegre olabiliyor.

Enjin CEO’su Maxim Blagov konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Japonya, Süper Mario’dan Pokemon’a ve Final Fantasy’ye kadar pop kültüründe önemli yer tutan oyunlara öncülük yapmış bir ülke. Dünyadaki en iyi blokzincir oyunlarının bir bölümünün Japon oyun endüstrisinden çıkacağına inanıyoruz” dedi.

Oyun kategorisinde listelenen ilk token

FSA’in kripto para listeleme geçmiş verilerine bakıldığında ENJ, oyun kategorisinde bir borsada listelenen ilk token olarak görülüyor.

2019’da Japonya pazarına giren Enjin şirketi, Tokyo merkezli blokzincir hızlandırma şirketi HashPort ile ortaklık kurmuştu. İki şirketin anlaşmasının ardından ENJ için JVCEA’dan alınan onay süreci daha da hızlanmıştı.

“ENJ için çok önemli bir kilometre taşı”

HashPort CEO’su Seihaku Yoshida konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Enjin 2019 yılında Japonya pazarına girerek çok önemli bir sağlam bir karar aldı. Bu sektörde, piyasa koşullarından bağımsız olarak büyüme konusunda kararlılar. Bu süreçte yapılan tüm çalışmaların ardından onay alınması ve ENJ’nin Coincheck’te listelenecek olması Enjin için çok önemli bir kilometre taşı…”

Haberin yazıldığı dakikalarda ENJ 0.30 dolardan işlem görürken, son 24 saatte yüzde 27, haftada ise yüzde 70’lik bir yükseliş yaşamış durumda…

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: