Ekim’den beri ilk kez: Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi tırmandı

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, Çin Devlet Başkanı’nın Blockchain ile ilgili açıklamalarıyla sert yükseldiği Ekim ayından bu yana görülmeyen seviyelere tırmandı.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, piyasa giderek daha fazla iyimser oldukça “Açgözlülük” seviyelerine geri döndü.

Piyasa araştırmaları şirketi Arcane Research’ün haftalık raporunda, söz konusu endekste lider kripto paranın Ekim ayının sonlarındaki hızlı fiyat artışından sonra görülen seviyelere tekrar ulaşıldığı ifade edildi. Rapora göre bu, Çin’in Blockchain planlarını duyurduğu günden bu yana ilk kez görülüyor.

Arcane Research, piyasa duyarlılığının öncekine göre daha uzun süre pozitif kalıp kalmayacağı merak edilirken mevcut yükselişin Aralık ayındaki en düşük seviyelerden beri gelişen istikrarlı artışla beraber daha sürdürülebilir göründüğünü vurguladı.

Endeks şu anda 55 değerini veriyor ve aşağıdaki grafik endeksteki değişimleri gösteriyor. 100’e yakın değerler, yakında fiyatta bir düzeltme görülebileceğinin sinyalini veriyorken 0’a yakın değerler ise düzeltmenin sona ermiş olabileceğine ve yükseliş dalgasının gelebileceğine işaret ediyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: