Dolar milyarderi, oğlunun ‘anlamlı miktarda’ Bitcoin aldığını açıkladı

Oaktree Capital Group’un kurucularından dolar milyarderi Howard Marks, ailesinin “anlamlı miktarda” Bitcoin aldığını açıkladı.

Oğlu Andrew Marks’ın gelecek adına pozitif fikirlere sahip olduğu için Bitcoin aldığını belirten Howard Marks, buna rağmen Bitcoin konusundaki şüpheci fikirlerinin değişmediğini söylemişti. Marks, geçmişte en büyük kripto paraya karşı çok ciddi endişelerinin olduğunu söylemiş ve “Bence uzun vadede hiçbir değerinin olmadığı görülecek” demişti.

Daha sonra da yorumlarında en büyük kripto parayı değerlendiren yatırımcı, insanların Bitcoin’e içinde barındırdığı özellikler nedeniyle değil, rakamların sürekli artması sebebiyle yatırım yaptıklarını söylemişti.

Dolar milyarderi işadamı, müşterilerine gönderdiği 18 sayfalık görüşlerini belirttiği son raporda ise değer yatırımcılarının şüpheci olmalarının kayıpları azaltmada yardımcı olduğunu ancak Bitcoin’e karşı olan şüpheciliğinin de şu ana kadar kendisini haklı çıkarmadığını belirtti:

“Yine de Bitcoin’in hikayesi hala tam anlamıyla bitmedi”

Raporunda ayrıca müşterilerine, yatırım yapmadan önce teknolojik gelişmeleri takip etmeleri gerektiğini belirten Marks şu ifadeleri kullandı:

“Finansın temel denklemleri, çift haneli yüksek rakamlarla baş edebilecek şekilde yaratılmadı. Hızlı büyüyenlerin değerleri her zaman bir karmaşa konusu olmuştur”

Marks’ın yönetimi altındaki müşteri varlıklarının değeri bugün 140 milyar doların üzerinde. Ünlü yatırımcı, kripto paralar hakkında kesin bir görüş açıklamak için henüz tam olarak bilgi sahibi olmadığını ve bu alanla ilgili daha fazla bilgi edinmeye çalıştığını belirtti.

Geçen ay ciddi şekilde yükselen Tesla ve tüm zamanların en yüksek seviyelerini görmeye devam eden S&P 500 endeksine de işaret eden Marks, “Andrew’un bana birçok kez hatırlattığı gibi, teknoloji liderlerine gereğinden fazla değer verildiğini açıklayamıyorsanız, bugünün piyasasının neden yüksek olduğuna da ikna edici bir örnek vermek zordur” dedi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: