Dogecoin neden yükseliyor? 0.50 doları da aştı

dogecoin

Dogecoin’deki yükseliş, neredeyse duraksama olmadan sürüyor. Elon Musk başta olmak üzere ünlü isimlerin desteğini alan kripto para, bugün 0.50 doları da aştı ve fiyat, 0.55 dolara kadar çıktı.

Dogecoin neden yükseliyor?

Dogecoin’deki yükselişin 8 Mayıs ile yakından ilişkili olduğu düşünülüyor. Geçtiğimiz hafta Elon Musk, Twitter hesabından “Doge’un babası, 8 Mayıs’ta SNL’de” yazmışrı. Musk’ın kendisini “Dogecoin’in babası” olarak lanse ettiği biliniyor. SNL ise ABD’nin en ünlü televizyon şovlarından biri olan Saturday Night Live’ın kısaltması… Musk, 8 Mayıs’taki bu programa katılacak ve söz konusu programda Dogecoin’in konuşulacağına dair bir beklenti var. Bu beklenti, piyasada alış yönünde bir baskı yaratıyor.

Öte yandan dün popüler sosyal alım satım platformu eToro, 20 milyon kullanıcısı için Dogecoin’i listelemişti.

Ayrıca bugün ABD merkezli kripto para borsası Gemini, gizemli tweet’inde Dogecoin’in platformda listeleneceğini ima etti.

Amerikan Ulusal Beyzbol Ligi ekiplerinden Oakland Athletics, DOGE ile bilet satarken kripto para borsası Bitfinex de Dogecoin için 3.3 kaldıraç oranıyla kredili işlemlere izin vermeye başladı.

Dogecoin, 2013 yılında Amerikalı Billy Markus ve Avustralyalı Jackson Palmer tarafından LTC’den çatallanarak oluşturulan açık kaynak bir kripto para.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: