Dogecoin kurucusu, elindeki coin’lerin hepsini araba almak için satmış

dogecoin (3)

Son günlerin en çok konuşulan kripto parası Dogecoin’in kurucusu Billy Markus’tan şaşırtıcı bir açıklama geldi. Markus, elindeki Dogecoin’lerin hepsini 2015 yılında, ikinci el bir araba almak için sattığını belirtti.

Bir tartışma forumu olmasının dışında son zamanlarda hisse senetleri ve kripto paraların fiyatlarını artırmak isteyen grupların toplandığı yer olarak ön plâna çıkan Reddit’te Dogecoin başlığında yazan Markus, Dogecoin’le ve onun kendisi için var olan değeriyle ilgili yorumlarda bulundu.

“Ekonomik zorluklardan dolayı Dogecoin satıp, ikinci el araba aldım”

Reddit’teki paylaşımında 2013’te bir şaka olarak başlayan Dogecoin’in zamanla nefret-sevgi ilişkisi halinde gelişmeye başladığını ve 2015 yılında topluluktan gelen çevrim içi saldırlar sebebiyle projeden ayrıldığını belirten Markus, şu ifadeleri kullandı:

“2015’te birikimlerimin azalmasıyla birlikte ekonomik anlamda stresli zamanlar yaşadım ve sonunda elimdeki DOGECOIN’lerimi ikinci el kullanılmış bir Honda Civic almak için sattım”

“1 dolar tartışmalarını anlamam mümkün değil”

Coin’de yaşanan ciddi yükselişlerin kendisi için bir anlamı olmadığını, ‘1 dolar’ tartışmalarının mantıksız olduğunu ve bir ‘şaka parasının’ bu fiyata erişmesinin büyük Amerikan şirketlerinin değerine ulaşması demek olduğunun altını çizen Markus şunları söyledi:

“İnsanlar ‘Dogecoin 1 dolar olur mu?’ diye tartışıyor. Bunun olması demek, milyonlarca kişiye hizmet veren Boeing, Starbucks, American Express ve IBM gibi şirketlerin piyasa değerine ulaşılması demek. Dogecoin’in bunu hak ettiğini düşünmüyorum. Bu benim anlayabileceğim bir şey değil”

“Aptalca ama yükseliyor”

Kendisinin birkaç saat içinde yarattığı bir paranın şu an internet kültürünün bir parçası olmasının garip olduğunu belirten Markus, Elon Musk’ın tweet’inden sonra yaşanan yüzde 50’lik artışı anlamlandıramadığını ve Musk’ın 2019’da Doge topluluğunun hayali CEO’su seçildiğini belirtti ve şunları söyledi:

“Kendimi garip hissediyorum. Birkaç saat içinde yaptığım bir şey bugün bu noktalara geldi. Elon Musk’ın Dogecoin hakkında konuşuyor olması aslında eğlenceli ama bir yandan da aptalca geliyor. Buna rağmen de yükselmeye devam ediyor. Gerçeküstü bir durum…”

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: