Digibyte kurucusundan Binance hakkında çarpıcı iddia

Digibyte’ın kurucusu Jared Tate, Binance’in DGB’yi listelemek için 300,000 dolara ek olarak tüm DGB arzının yüzde 3’ünü istediğini iddia etti. Bu yaklaşık olarak 3 milyon 300 bin dolar ediyor.

Görünüşe göre kripto para borsası Binance ile 2014’ten bu yana kripto para piyasasında var olan Digibyte ekibi arasında gerilim sürüyor.

Digibyte’ın kurucusu Jared Tate, geçtiğimiz sene Binance’in 2017’de DGB’yi listelemek için söz verdiğini fakat borsa tarafından talep edilen ücreti ödemeyi reddetmelerinden dolayı DGB’nin Binance’te listelenmediğini iddia etmişti. O dnem borsanın 2.5 milyon dolara varan listeleme ücretleri istediği ileri sürülüyordu.

Bununla beraber 2019 yılının Temmuz ayında DigiByte ekibinin Twitter hesabından yapılan bir paylaşımın ardından iki oluşum arasındaki buzların eridiği ve DGB’nin Binance’te listelenebileceği varsayılmıştı. İlgili paylaşımda Digibyte, Binance’e adeta zeytin dalı uzatıyordu. Hatta bu gelişme sonrası DGB fiyatı yüzde 25 artmıştı.

Dün Binance ve Digibyte arasındaki bu gerginliğin devam ettiği gün yüzüne çıktı. Tate, birkaç hafta önce Binance ekibiyle bir video görüşmesi yaptığını ve borsanın listeleme için 300,000 dolara ek olarak blok zincirinin hack’lenmesi gibi olaylara karşı bir sigorta amacıyla tüm DGB’nin yüzde 3’ünü istediğini yazdı. Tate, Digibyte gibi merkeziyetsiz bir Blockchain ile bunun mümkün olmadığını anlattığını ifade etti. DGB kurucusu, sözlerinin devamında “Uzun ve ayrıntılı açıklamamdan sonra geri döneceklerini söylediler. DGB’nin Binance ya da Coinbase’de ne zaman listeleneceği soranlardan usandım. Onlar istedikleri gibi yapmakta özgürler.” dedi.

Jared Tate tarafıdan 2013’te geliştirilen Digibyte, 2014 yılının Ocak ayında piyasaya çıktı. Bir Bitcoin çatalı olan Digibyte, 2018’in başında 0.14 dolara çıkmıştı ve bu kripto para için zirve noktasıydı. DGB, bugün bu seviyenin yüzde 94 altında, 0.008 dolardan işlem görüyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: