deVere CEO’su, elindeki Bitcoin’lerin yarısını sattığını açıkladı

İngiltere merkezli finansal danışmanlık şirketi deVere Group’un CEO’su Nigel Green, “Yukarıdan satıp, aşağıdan almak daha iyi” diyerek elindeki Bitcoin’lerin yarısını sattığını açıkladı.

nigel-green

İngiltere merkezli uluslararası finansal danışmanlık firması deVere Group’un CEO’su Nigel Green, büyük yükseliş yaşanmasının ardından elindeki Bitcoin‘lerin yüzde 50’sini sattığını açıkladı.

“Doğru zaman olduğuna inandım”

En büyük kripto paranın 34 bin seviyelerine çıkmasının ardından satış kararı aldığını belirten Green, “Yukarıdan satıp, aşağıdan almak daha iyi. Fiyattaki istikrarlı artışlar, Bitcoin’in 2020 yılında yüzde 200’e yakın getiri sağlaması, bu noktadan satış yapmam gerektiği düşüncesini getirdi. Bu noktanın doğru zaman olduğuna inandım” dedi.

“Bitcoin’in yönü şüphesiz yukarı”

Satış kararının Bitcoin’e ve kripto paralara uzun vadeli bir varlık olarak inanmamasından kaynaklanmadığını belirten başarılı CEO, geleceğin dijital varlıklarda olduğunu söyledi ve “Gelecek kripto paralarda ve Bitcoin’in yönü şüphesiz ki yukarı tarafadır” dedi.

Green’in bu hamlesi ise şimdilik doğru bir karar gibi duruyor çünkü en büyük kripto para bugün öğle saatlerinde yaklaşık yüzde 13’lük değer kaybıyla, analistlerin ‘sağlıklı bir düzeltme’ olarak yorumladığı bir düşüş yaşadı. BTC’nin, haber yazıldığı esnadaki fiyatı ise yaklaşık 30 bin dolar.

DeVere Group yaptığı paylaşımda ise, 2022 yılının sonuna kadar varlıklı kişilerin yaklaşık 4’te 3’ünün kripto paralara yatırım yapmasını beklediklerini belirtti.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: