Derecelendirme şirketi, Bitcoin’in notunu yükseltti: “Temelleri güçleniyor”

Kripto para araştırma ve derecelendirme şirketi Weiss Crypto Ratings, Bitcoin’in yaklaşan yarılanma öncesinde temellerinin güçlendiğine vurgu yaptı.

Kripto para araştırma şirketi Weiss Crypto Ratings, Bitcoin’in derecesini A- seviyesine çıkardı. Derecelendirme kuruluşu, buna gerekçe olarak gelişme kaydeden temeller ve pozitif fiyat hareketlerini gösterdi.

Konuyla ilgili açıklamada, “Weiss Crypto Ratings, Bitcoin’in yaklaşan blok ödülü yarılanması öncesinde pozitif fiyat hareketi ve gelişen temellerinden dolayı BTC’ye A- (mükemmel) derecesini verdi.” ifadeleri kullanıldı.

Şirket, tam olarak hangi temellere atıfta bulunduğunu detaylı olarak belirtmemiş olsa da son zamanlarda Bitcoin, birçok alanda etkileyici gelişmeler kaydetti. Örneğin, lider kripto paranın hashrate’i daha önce hiç olmadığı kadar yüksek seviyelerde seyrediyor. Hashrate, Bitcoin üretmek için kullanılan toplam hesaplama gücünü veya bir başka deyişle madencilerin ağa katılımını ifade ediyor. Bunun yükseliyor olması, madencilik sektörünün varlığın geleceği konusunda son derece iyimser olduğuna işaret ediyor.

Öte yandan Bitcoin’in ölçeklendirme çözümü Lightning Network’te de ciddi gelişmeler var. Yakın zaman önce Lightning Labs’in CEO’su Elizabeth Stark, şirketin teknolojinin geliştirilmesini finanse etmek üzere yatırımcılardan 10 milyon dolar topladığını açıkladı.

Ek olarak bu seferki blok ödülü yarılanması, Bitcoin’in kullanıcı tabanının önceki yarılanmalara göre çok daha büyük olduğu bir dönemde gerçekleşecek. Yarılanmaya şimdiden üç ay gibi bir süre varken Google aramaları, Mayıs ayında gerçekleşecek olan bu olaya ilginin yüksek olduğunu gösteriyor. Aşağıdaki grafikte “Bitcoin halving” aramasının dünya genelinde eşi görülmemiş bir hacme ulaştığı görülüyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: