DeFi platformundan hacker’lara: Çaldıklarınızı iade edin, 200,000$ verelim

Önceki gün hack’lenen DeFi platformu Akropolis, hacker’lara çağrı yaptı. 2 milyon dolar çalan hacker’lara “Çaldıklarınızı iade edin, 200,000$ ödül verelim” denildi.

Popüler merkeziyetsiz finans, yani DeFi platformu Akropolis, önceki gün saldırıya uğramış ve saldırı sonucunda 2 milyon dolarlık bir zarar meydana gelmişti. Saldırının ardından Akropolis’in token’ı AKRO’nun fiyatı da sert düşüş yaşadı.

Akropoplis ekibi, olayın ardından hacker’lara bir çağrı yaptı. Çağrıda “Topluluk üyelerimizin paralarını 48 saat içinde iade etmenizi öneriyoruz ve karşılığında size 200 bin dolarlık bir hata bulma ödülü vereceğiz. Kimliğinizi gerektiği şekilde korumak için önlemler alacağız. İş birliği yapmazsanız yasal mercilere başvuracağız.” denildi.

Ekip ayrıca sözleşme düzeyinde bir dizi düzeltme işlemi uygulandığını ve yatırımcılar ve borsa ortaklarıyla harici bir soruşturmanın da başlatıldığını bildirdi.

Şu an için kolluk kuvvetleriyle iletişime geçilmedi.

2020’de DeFi platformlarından 95 milyon dolar çalındı

Son dönemde birçok DeFi platformu hacker’ların hedefi oldu. 2020’nin başından bu yana bu platformlara yapılan saldırılarda yaklaşık 95 milyon dolar çalındı ve bunların 10 milyon dolarlık kısmı iade edildi. En büyük zarara yol açan saldırı ise geçen ay Harvest Finance’e yapıldı. Bu saldırıdan 33.8 milyon dolar çalınırken bunun 2.5 milyon doları iade edildi.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: