DeFi platformu Pickle Finance’ten 20 milyon dolar çalındı

DeFi protokolü Pickle Finance’ten 20 milyon dolar değerinde DAI çalındı. Ekipten henüz konuyla ilgili bir açıklama gelmedi.

Merkezi olmayan finans (DeFi) platformu Pickle Finance, bugün gerçekleşen saldırıda yaklaşık 20 milyon dolar değerinde DAI kaybetti.

Yearn Finance’e benzer bir gelir hasadı (yield farming) protokolü olan Pickle Finance’te bulunan açıktan yararlanan saldırgan, elde ettiği DAI’leri, TSİ 21.30 civarında 0x70178… adresine aktardı ve hala bu adreste tutuyor. İşlem gizliliği sağlamak için ise Tornado’dan yararlanıldığı belirtiliyor.

Pickle Finance ekibinden yapılan ilk açıklamada, “DAI PickleJar stratejimizin kötüye kullanıldığına dair raporlar var. Bu konuyu aktif olarak araştırıyoruz ve konuyla ilgili daha detaylı bir açıklama yapacağız.” denildi

Saldırının nasıl meydana geldiği belirsizliğini koruyor. PICKLE’ın fiyatı son 24 saatte yüzde 50’nin üzerinde değer kaybetti.

Son haftalarda DeFi platformlarına yönelik saldırılar giderek arttı. Bazılarının bizzat kimliği gizli proje kurucuları tarafından yürütülen “exit scam” operasyonları olduğu iddia edilse de bu konuda kanıt yok. Henüz birkaç gün önce DeFi protokolü Origin’e gerçekleştirilen saldırıda 7 milyon dolarlık kayıp yaşanmıştı. Bunun birkaç gün öncesinde de Value DeFi hack’lenmişti.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: