DEEX – Merkezi Olmayan Kripto Borsa Platformu

Sağlıklı Bilgi için sonuna kadar Mutlaka okuyunuz
DEEX Nedir?

Deex Coin Nedir sorusuna cevap vermeden önce Dexx‘in tanımını yapmakta fayda var.Deex , kripto para birimlerini hızlı bir şekilde ticaret, satın alma ve satma konusunda güvenilir ve uygun bir yol sunmayı amaçlayan bir kripto borsasıdır ve aynı zamanda ;

Deex yakın gelecekte piyasaya sunulmaya hazırlanan merkezi olmayan bir kripto para borsa platformudur. Ocak 2018’de ön satışı gerçekleşen platform 16 Ocak itibariyle 9700 ETH’un üzerinde token satışında bulundu ve 52milyon Deex satışa sunuldu.

Platform piyasa çıktığı zaman Bitcoin, Ethereum ve diğer altcoinler de dahil olmak üzere toplam 10 kripto parayı destekleyecek. Deex kullanıcıların kendi ülkelerinde geçerli olan fiat para birimlerini kullanmasını sağlayacak ve döviz işlemlerinin daha hızlı gerçekleşmesini sağlayarak güvenli ve kullanışlı bir platform oluşturacaktır.

Deex ekibi uzun vadede merkezi olmayan finansal bir ekosistem oluşturmayı planlıyor.

DEEX Nasıl Çalışıyor?

Deex, BitShares 2.0 platformunu temel alan merkezi olmayan bir finansal ekosistemdir. Platform merkezi borsalarda bulunan temel problemleri çözmeyi planlıyor.

Örnek olarak günümüz merkezi borsaları, güvenlik tehditleri, haksız rekabet, yaptırım tehlikesi gibi birtakım riskleri barındırmaktadır. Bu borsalar, tüm müşteri fonlarını ve verilerini tek bir merkezi yerde tutarlar, bu da platformlar için büyük bir güvenlik açığı oluşturmaktadır. Merkezi borsalardan şu ana kadar 500 milyon dolar değerinde kripto para çalınmıştır.

Deex, merkezi platformlara ait tüm özellikleri koruyarak merkezi olmayan bir borsa yaratarak bu sorunu çözmeyi hedeflemektedir. Deex, “kuruluşundan beri tek bir hack kaydı olmayan son derece hızlı ve güvenilir bir platform” olarak tanımlanan BitShares 2.0 (Graphene) blok zinciri sayesinde müşterilerin sahip oldukları fonlar üzerinde tam kontrol elde etmelerini sağlıyor.

DEEX’in Özellikleri

Deex’in uzun vadeli hedefi, bütünüyle merkezi olmayan bir finansal ekosistem oluşturmaktır. Bu ekosistem, aşağıdaki özellikleri ve avantajları içermektedir:

 • Kullanıcılara gelişmiş güvenlik sağlamak için iki faktörlü kimlik doğrulama
 • Dahili bir P2P mesajlaşma sistemi
 • Deex.fund olarak tanımlanan merkezi olmayan, şeffaf bir blok zincir fonu
 • Şifrenizi kaybetseniz bile daha sonra hesabınızı kurtarma olanağı
 • Çok sayıda ikili trade için yüksek likidite
 • 7/24 teknik destek
 • Kripto para birimlerinin ve tokenların soğuk depolanması için kripto cüzdan desteği
 • Uygun döviz işlemleri için masaüstü ve mobil uygulamalar
 • Otomatik döviz işlemleri için döviz robotları
 • Şirketlerin Descrow.org’dan merkezi olmayan araç setiyle ICO’larını güvenle yürütebilecekleri bir platform
 • Fiat para birimlerine entegrasyon için Deex üzerinde kullanıcıların cüzdanlarına bağlı kripto para hesap kartı
 • Deex platformunda üçüncü parti uygulamaların ve hizmetlerin entegrasyonu için API
 • Kullanıcıların gerçek dünyada fiat para birimlerini kripto paraya dönüştürebilecekleri kripto ATM’ler
  • Deex Token Satışı

    

  • Deex ICO’su 10 Ocak 2018 tarihinde başladı. Toplam token rezervinin %75’i ICO öncesi ve ICO katılımcıları, %15’i geliştirici takım, %7’si danışmanlar, %3’ü ise ödül programları ve PR için ayrılmıştır. 1 Şubat itibariyle %15 bonus indirimle birlikte 1 Deex = 0,17 USD olarak satışa sunuluyor. Bu indirim 8 Şubat’a kadar devam edecek. Deex’in ICO’su ise 28 Şubat 2018 tarihinde sonra erecek.

   Arkasındaki Ekip

   Deex, Rusya’daki Coinsbank’ın temsilcisi ve Predprocessing Ltd’nin kurucusu Vladislav Sapozhnikov tarafından oluşturulmuştur. Ekibin diğer üyeleri arasında Maya Zotova-Hess, Denis Soldatov, Yuri Milyukov, Andrey Girin, Ekaterina Tarasova ve Tatyana Maksimenko yer alıyor.

 • Sonuç

  Deex, BitShares 2.0 platformunda kurulmuş merkezi olmayan bir borsa platformudur. Platformun amacı, güvenlik tehditleri, haksız rekabet, yaptırım tehlikesi, siyasi faktörler gibi merkezi borsalarda bulunan bu problemleri çözmektir.

  Platform tamamen işlevsel merkezi olmayan ekosistem olarak 2018 yılının sonlarında veya 2019 yılının başında piyasaya sürülecek. Deex hakkında daha fazla bilgi almak için DEEX Resmi Seb Sitesini ziyaret edebilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: