Cosmos (ATOM) ikinci istifa ile sarsıldı

800 milyon dolarlık piyasa değeri ile en büyük kripto para projelerinden biri olan Cosmos (ATOM), ikinci bir istifa ile karşı karşıya.

Fotoğraf: Uzmancoin arşivi

Kripto para piyasasının önde gelen projelerinden biri olan Cosmos (ATOM), kurucusunun istifa kararı sonrasında şimdi de bir başka önemli isim Zaki Manian’ın istifası ile sarsıldı.

Decrypt‘e konuşan Cosmos’un geliştiricisi Tendermint Labs’in direktörü Manian, geçen hafta istifa ettiğini ancak yine de Cosmos üzerinde çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Manian ile beraber, bazı geliştiricilerin de şirketten ayrıldığı belirtiliyor fakat bunların sayısı bilinmiyor. Bu ayın başlarında şirketin 60 çalışanı vardı.

Manian, yakın zaman önce Twitter’da Cosmos’un kurucusu Jae Kwon’u suçlayıcı açıklamalar yapmıştı. Tendermint direktörü, “Son 6 ayda Jae, IBC’yi ihmal ederken saplantılı bir şekilde Virgo’ya odaklandı.” demiş, Kwon’un Cosmos’u kötü yönettiğini ifade etmişti. Kwon, geçtiğimiz ay Virgo’ya daha fazla odaklanmak üzere Cosmos’daki görevinden ayrılacağını duyurmuştu.

Decrypt’in içeriden edindiği bilgilere göre Manian, Kwon’u CEO pozisyonundan ayrılmadıkça projeyi bırakmak ve mühendislik ekibinin büyük bir kısmını da kendisiyle beraber götürmekle tehdit ediyordu.

Tendermint tarafından Manian’ın istifası ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmazken aralarında Paradigm ve Bain Capital’in de bulunduğu proje yatırımcılarının durumdan hiç hoşnut olmadığı söyleniyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: