Coinbase’e IOTA mı geliyor? “2021’de daha fazla büyük borsa listeleyecek”

IOTA’nın kurucu ortağı Dominik Schiener, IOTA’nın Coinbase, Kraken ve Bitstamp gibi yüksek hacimli borsalarda listelenmesi için çalışmalar yaptıklarını söyledi.

IOTA kurucu ortağı Dominik Schiener’den hem proje hem de token ile ilgili önemli açıklamalar geldi. Topluluğun Discord kanalında soruları cevaplayan ve açıklamalarda bulunan Schiener, Chrysalis’in 2. aşamasından sonra büyük borsaların IOTA’yı listeleyebileceklerini ve token’ın piyasa payında önemli bir yeri olabileceğini belirtti.

Topluluk üyeleri ise, ana ağdaki Chrysalis 2. aşamasının projenin ihtiyacı olan hızı sağlayamayacağını ve gerçek güç kazanımının Coordicide ile olacağını iddia ettiler. Bu söylemlere katılmadığını dile getiren Schiener şunları söyledi:

“Bu durumu ben böyle yorumlamıyorum. Bana göre IOTA çok önemli 2 güncellemeye sahip: Chrysalis and Coordicide… İkisi de kendi içlerinde, IOTA’nın piyasadaki benimsenmesi ve algısı için çok önemli geliştirmeler içeriyor.

Chrysalis = Borsalar ve şirketler en sonunda IOTA’yı benimsemeye hazır olacaklar. Kurumsal şirketler devreye girecek.

Coordicide = Tam merkeziyetsizlik olacak ve artık ‘ama…’ sözünü kullanmayacağız. DLT’nin son şekli olacak. ”

Bazı kullanıcılar ise, Bitcoin’in ciddi çıkış yakaladığı bu dönemde IOTA’nın 5.69 dolar olan en yüksek seviye fiyatının çok aşağısında olduğunu belirtip, Schiener’e kendisinin de bu durumla ilgili hayal kırıklığı yaşayıp yaşamadığını sordular. Schiener şu cevabı verdi:

“Haha hayır! Bitcoin’in ATH yapması aslında beni heyecanlandırıyor ve bana limitimizin sadece gökyüzü olduğunu gösteriyor. Planlarımızın iyi yönetimi ve gerçekleştirilmesi ile önemli bir piyasa payı elde edeceğimizi düşünüyorum. 2017’de 0.50 dolardan 5 dolara sadece birkaç haftada gitmiştik”

Schiener ayrıca, hacmi çok yüksek olan tanınmış bazı borsaların, Chrysalis’in 2. aşamasından sonra IOTA’yı listelemeyi kabul ettiklerini belirtti ve kendisinin ve Dan Simerman’ın başka önemli borsaları da ikna etmek için çalıştıklarını söyledi:

“Winternitz’in EdDSA’ya geçişi gibi borsalarla yeni işbirlikleri teknolojik ilerlemeyi de getirir. EdDSA’ya geçiş verdiğimiz en iyi kararlardandı. Birçok borsa kripto para saklamak için MPC mimarisini (çoklu taraf hesaplaması) kullanıyor ki bu da Winternitz ile çalışmıyor. Chrysalis ile birlikte kurumsal benimsenmeyi ve IOTA’nın piyasalarda likidite kazanmasını sağlayacağız”

Schiener’e ayrıca IOTA’nın Coinbase, Kraken ve Bitstamp gibi hacimli ve ünlü borsalarda da listelenip listelenmeyeceği soruldu:

“12 aydır Dan ve benim yaptıklarımızdan biri de buydu diyebilirim. New York’a gittik ve orada bu konuyla ilgili çok önemli insanlarla tanıştık. Kripto dünyası gerçekten küçük ve içine kapanık. Geçmişte bazı düşmanlıklar edindiyseniz hoş karşılanmıyorsunuz. Bu yüzden orada çok çalıştık. Problemleri çözmek ve IOTA’nın yeni yüzünü tanıtmak için çok uğraştık.”

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: