Coinbase’den büyük Bitcoin çıkışları sürüyor

Bitcoin fiyatı, 30 bin dolar sınırına oldukça yakınken alımların güçlü olduğunu gösteren bir gösterge olarak Coinbase’den büyük Bitcoin çıkışları devam ediyor.

Bitcoin fiyatı, 30 bin dolara iyice yaklaşmışken Coinbase’den büyük miktarda Bitcoin çıkışları devam ediyor. Dün borsadan 12 bin 63 BTC daha çıktı ve bu BTC’ler, birkaç soğuk cüzdana gönderildi. Bunların muhtemelen büyük yatırımcıların OTC (tezgah üstü) işlemleri olduğu düşünülüyor.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan kripto para veri şirketi CryptoQuant’ın CEO’su Ki Joung Ju, “30 bin doları kırmak zor olacak ama kurumlar umursamıyor. Sadece daha çok alıyorlar.” dedi.

Aşağıdaki grafik, Coinbase Pro’dan Bitcoin çıkışlarını gösteriyor. Şimdilik son büyük hareket dün akşam yaşandı. Daha önceki benzer büyüklükte iki hareketten sonra fiyatın 23 bin dolarlardan 28 bin doların üzerine çıkması ise dikkat çekici.

Coinbase’den büyük miktarda Bitcoin çıkışı görülürken borsalara da önemli ölçüde stabil kripto para yatırılması dikkate değerdi. Dün akşam ve bugünün ilk saatlerinde her 10 saniyede bir 90 ayrı transferle para girişi olduğu belirlendi. Normal seyirde bu en fazla 20 oluyor.

Bitcoin fiyatıysa artık 30 bin dolara çok yakın. Piyasa değeriyle en büyük kripto para, bugün bir rekoru daha geride bırakarak 29 bin 864 dolara ulaştı ve haberin yayına girdiği TSİ 10.45’te 29 bin 835 dolardan alıcı buluyor.

Kaynak:uzmancoin

%d blogcu bunu beğendi: